شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۵۵
بهترین کلاس تیزهوشان آنلاین و حضوری!

در ادامه راهکارهایی را برای قبولی در آزمون ورودی این مدارس به شما آموزش دهیم؛ در پایان نیز بهترین کلاس تیزهوشان حضوری و آنلاین را به شما معرفی خواهیم نمود؛ تا انتها همراه ما باشید.

خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا در دنیای امروز، آموزش نقش مهمی در پیشرفت و موفقیت افراد ایفا می‌کند. مدارس برتر به ویژه تیزهوشان به عنوان مراکز آموزشی تخصصی، فرصتی را برای دانش‌آموزان مستعد فراهم می‌کنند تا در محیطی چالش‌برانگیز و پویا، استعدادهای خود را شکوفا کنند. امروز در این مطلب قصد داریم در رابطه با مدارس برتر و اینکه سمپاد چیست؟ صحبت کنیم و در ادامه راهکارهایی را برای قبولی در آزمون ورودی این مدارس به شما آموزش دهیم؛ در پایان نیز بهترین کلاس تیزهوشان حضوری و آنلاین را به شما معرفی خواهیم نمود؛ تا انتها همراه ما باشید.

منظور از مدارس برتر چیست؟

مدارس برتر، دسته‌ای از مدارس در ایران هستند که به دلیل ارائه آموزش با کیفیت بالا، معلمان مجرب و امکانات آموزشی پیشرفته، در میان دانش‌آموزان و خانواده‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند. با توجه به متقاضیان زیادی که مایل به تحصیل در این مدارس هستند، تنها دانش آموزانی می‌توانند در این مدارس ثبت نام نمایند که از شرط معدل لازم برخوردار باشند و همچنین در آزمون ورودی پذیرفته شوند. مدارس تیزهوشان و برخی از غیرانتفاعی‌ها در زمره این مدارس قرار می‌گیرند.

مدارس تیزهوشان با نام‌های مختلفی مانند سمپاد، علامه حلی (پسران)، فرزانگان (دختران) و استعدادهای درخشان شناخته می‌شوند. این مدارس زیر نظر سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان یا به اختصار سمپاد هستند و از آن‌ها به عنوان بهترین مدارس سطح کشور یاد می‌شود. در مقابل برخی دیگر از مدارس غیرانتفاعی نیز هستند که با الگوبرداری از مدارس تیزهوشان توانسته اند عملکرد نسبتاً خوبی داشته باشند. برخی از معروف‌ترین مدارس غیرانتفاعی عبارتند از کمال، البرز، انرژی اتمی، روشنگران، سلام، مفید، هدف و ….

مقایسه مدارس تیزهوشان و غیرانتفاعی!

مهم‌ترین تفاوتی که بین مدارس تیزهوشان و غیرانتفاعی وجود دارد، شهریه ثبت نام است. شهریه مدارس غیرانتفاعی به مراتب بیشتر از شهریه مدارس تیزهوشان است؛ به همین دلیل به دانش آموزان پیشنهاد می‌شود که اولویت خودشان را قبولی در آزمون تیزهوشان بگذارند و در غیر این صورت به سراغ مدارس غیرانتفاعی بروند. طبق شنیده‌ها، هزینه یکسال تحصیل در مدارس غیرانتفاعی برابری می‌کند با هزینه چهار سال تحصیل در مدارس تیزهوشان!

مقایسه مدارس برتر و عادی!

طبق آمار بیش از ۹۰% نفرات برتر آزمون سراسری کنکور که توانسته اند در رشته‌ها و دانشگاه‌های برتر پذیرفته شوند، در مدارس برتر تحصیل داشته اند! سهم مدارس تیزهوشان از این آمار حدود ۷۰% و سهم مدارس غیرانتفاعی ۲۰% بوده است. این آمار به قبولی می‌تواند اهمیت تحصیل در مدارس برتر را نشان دهد.

از چه مقطعی می‌توان وارد مدارس برتر شد؟!

بهترین کلاس تیزهوشان آنلاین و حضوری!

اکثر مدارس برتر به ویژه تیزهوشان، از مقطع ششم به هفتم و سپس نهم به دهم پذیرش دارند. به عبارت دیگر دانش آموزان د رپایان مقطع ابتدایی و همچنین پایان مقطع متوسطه اول می‌توانند در آزمون ورودی این مدارس شرکت نمایند و در صورت کسب نمره لازم، در این مدارس ادامه تحصیل داشته باشند. پیشنهاد می‌شود که دانش آموزان از پایه ششم به هفتم شانس خود را امتحان نمایند، زیرا تعداد داوطلبان به مراتب کمتر و همچنین ظرفیت‌ها بیشتر است، بنابراین شانس بیشتری برای قبولی خواهند داشت.

همچنین با قبولی در مقطع متوسطه اول مدارس برتر، دیگر لزومی به شرکت مجدد در آزمون ورودی برای حضور در مقطع متوسطه دوم نخواهید داشت و تنها با داشتن شرط معدل کافی و نداشتن مشکل انظباطی می‌توانید در مقطع متوسطه دوم، ادامه تحصیل بدهید. این موضوع باعث شده است که حتی برخی از دانش آموزان از پایه پنجم کار خود را برای قبولی در مدارس برتر آغاز کنند و با شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آمادگی تیزهوشان پنجم، آماده شرکت در آزمون ورودی شوند.

بهترین راهکارهای قبولی در آزمون ورودی مدارس برتر!

با توجه به تجربیات پذیرفته شدگان در سال‌های قبل، پیشنهادی که اکثر دانش آموزان و مشاورین می‌دهند، ثبت نام در کلاس‌های آمادگی آزمون ورودی و شرکت در آزمون‌های آزمایشی و شبیه ساز است. با توجه به اینکه تمام سوالات آزمون تیزهوشان ششم و نیمی از سوالات آزمون تیزهوشان نهم را مباحث هوش و استعداد تحلیلی تشکیل می‌دهند، دانش آموزان بدون شرکت در کلاس‌ها و دوره‌های هوش ششم و هوش نهم و صرفاً اکتفا به کتب درسی، شانسی برای قبولی نخواهند داشت.

مزایا و معایب کلاس‌های تیزهوشان حضوری و آنلاین!

بهترین کلاس تیزهوشان آنلاین و حضوری!

اگر قصد شرکت در کلاس‌های آمادگی آزمون ورودی مدارس برتر را داشته باشید، باید بدانید که این کلاس‌ها عموماً به دو شکل حضوری و آنلاین برگزار می‌شوند. آشنایی با مزایا و معایب هر کدام از این کلاس‌ها می‌تواند به شما در انتخاب کلاس حضوری و یا آنلاین، کمک بکند.

مزایای کلاس‌های حضوری

 • ارتباط مستقیم با معلمان و دانش‌آموزان: تعامل رو در رو با معلمان و همکلاسی‌ها، فرصتی برای یادگیری عمیق‌تر و ایجاد انگیزه بیشتر فراهم می‌کند.
 • ارتباط با سایر دانش آموزان: در کلاس‌های حضوری، این فرصت برای دانش آموزان مهیا است که با سایر دانش آموزان ارتباط برقرار کرده و دوستان جدیدی پیدا کنند.
 • محیط پویا: با توجه به اینکه دانش آموزان در سر کلاس حضوری در محیط درسی قرار می‌گیرند، شرایط یادگیری بهتر برای آن‌ها فراهم خواهد بود.

معایب کلاس‌های حضوری

 • محدودیت مکانی: دانش‌آموزان باید در محدوده جغرافیایی آموزشگاه زندگی کنند یا امکان رفت و آمد را داشته باشند.
 • هزینه‌ها: شهریه مدارس تیزهوشان حضوری می‌تواند بالا باشد.
 • عدم دسترسی مجدد به کلاس: برخلاف کلاس‌های آنلاین که ضبط می‌شوند و دانش آموزان این امکان را دارند که بارها و بارها کلاس ضبط شده را مشاهده نمایند، در کلاس‌های حضوری این امکان وجود ندارد و دانش آموزان مجدداً به کلاس‌های قبلی دسترسی ندارند.

مزایای کلاس‌های آنلاین

 • انعطاف‌پذیری: دانش‌آموزان می‌توانند از هر مکانی و در هر زمانی در کلاس‌ها شرکت کنند.
 • هزینه کمتر: شهریه کلاس‌های تیزهوشان آنلاین معمولاً از کلاس‌های حضوری کمتر است.
 • دسترسی به محتوای آموزشی متنوع: دانش‌آموزان به طیف گسترده‌ای از منابع آموزشی آنلاین مانند فیلم‌های آموزشی، آزمون‌ها و تمرین‌ها دسترسی دارند.

معایب کلاس‌های آنلاین

 • کمبود تعامل: عدم ارتباط مستقیم با معلمان و همکلاسی‌ها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.
 • نیاز به خودآموزی: دانش‌آموزان باید نظم و انضباط شخصی بالایی داشته باشند تا بتوانند به طور مستقل در کلاس‌های آنلاین شرکت کنند.
 • محدودیت‌های تکنولوژی: اتکا به اینترنت و پلتفرم‌های آنلاین می‌تواند مشکلاتی مانند قطعی اینترنت یا مشکلات فنی را به همراه داشته باشد.

انتخاب بین کلاس‌های تیزهوشان حضوری و آنلاین

بهترین شیوه آموزشی برای هر دانش‌آموز منحصر به فرد است. در انتخاب بین کلاس‌های تیزهوشان حضوری و آنلاین، باید عوامل مختلفی مانند سبک یادگیری، شرایط زندگی، دسترسی به امکانات آموزشی و هزینه‌ها را در نظر گرفت.

معرفی بهترین کلاس تیزهوشان آنلاین و حضوری!

بهترین کلاس تیزهوشان آنلاین و حضوری!

یکی از بهترین آموزشگاه‌ها و موسسات که در زمینه آموزش مباحث تیزهوشان و آزمون ورودی فعالیت دارد، موسسه فرهنگی آموزشی موفقیت است. این آموزشگاه از معدود موسسات تخصصی تیزهوشان و مدارس برتر در کشور است که زیر نظر اداره آموزش و پرورش اداره می‌شود. شما با ثبت نام در آموزشگاه تیزهوشان موفقیت از خدمات دیگری از جمله آزمون شبیه ساز، مشاور و پشتیبان تحصیلی، کلاس رفع اشکال و … بهره مند خواهید شد.

راه‌های ارتباطی موسسه موفقیت:

وب سایت: amoozeshcenter.com

تلفن: ۲۲۸۹۱۸۴۰ - ۰۲۱ | ۲۲۸۷۱۴۹۶ - ۰۲۱ | ۲۲۸۷۸۴۱۳ - ۰۲۱ | ۲۶۷۲۰۸۵۶ - ۰۲۱ | ۲۶۷۲۰۸۵۹ - ۰۲۱

آدرس: تهران - پاسداران - نگارستان ششم

کلام پایانی

امیدواریم این مطلب مورد توجه‌تان قرار گرفته باشد. در این مقاله به بررسی مدارس برتر به ویژه تیزهوشان و غیرانتفاعی پرداختیم و این مدارس را با مدارس عادی مقایسه کردیم. در ادامه راهکارهایی برای قبولی در آزمون ورودی به شما آموزش داده و در پایان بهترین کلاس حضوری و آنلاین تیزهوشان را به شما معرفی نمودیم. شما می‌توانید تجربیات و دیدگاه‌های خود را در بخش نظر شما با ما و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

برچسب ها: تیزهوشان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

تازه‌ها