چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۴
مقاله دو نویسنده کانون به کنگره ادبیات کودک IBBY ۲۰۲۴ راه یافت

مقاله دو کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به سی‌ونهمین کنگره ادبیات کودکان دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) ۲۰۲۴ راه پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا): فرزانه رحمانی با مقاله «عدالت فرهنگی و ترویج کتابخوانی با استفاده از نامه‌نگاری» و حسین تولائی با مقاله «کتابخانه‌های تخصصی انجمن‌های ادبی به‌مثابه ابزاری برای توسعه‌ی مخاطب نوجوان» به این رویداد ادبی راه یافته‌اند.

فرزانه رحمانی، نویسنده کودک و نوجوان و حسین تولایی، شاعر کودک و نوجوان، هر دو از کارشناسان ادبی مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که برای ارایه مقاله خود به این کنگره دعوت شده‌اند.

سی‌ونهمین کنگره بین‌المللی IBBY از ۹ تا ۱۱ شهریور ۱۴۰۳ (۳۰ آگوست تا ۱ سپتامبر ۲۰۲۴) در شهر تریستِ ایتالیا برگزار خواهد شد. شعار و موضوع اصلی کنگره این دوره «به انقلاب بپیوندید! به همه کودکان کتاب‌های خوب بدهید» است.

برنامه کنگره شامل کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های متعدد و متنوع خواهد بود. فضای زیادی هم به ارائه تجربه‌ها و شیوه‌های انتخاب آثار باکیفیت، تولید و انتشار کتاب‌های خوب، همراه با ترویج و آموزش خواندن اختصاص داده خواهد شد.

شایان ذکر است مسئولان سی‌ونهمین کنگره بین‌المللی IBBY از این دو کارشناس ادبی کانون پرورش فکری برای حضور و ارائه شفاهی مقاله‌هایشان دعوت کرده است.

مقاله دو نویسنده کانون به کنگره ادبیات کودک IBBY ۲۰۲۴ راه یافت

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط