سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۲
طرح نشاط و تعالی در ۹ محور فرهنگی، ادبی و هنری در زنجان برگزار می‌شود

زنجان- مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان زنجان گفت: طرح نشاط و تعالی در ۹ محور فرهنگی، ادبی و هنری در زنجان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، محسن اسلامی صبح سه‌شنبه در جلسه هماهنگی طرح «نشاط و تعالی مسجد و محله» اظهار کرد: امسال این طرح به صورت مسجد پایه و خانواده محور درکانون‌های مساجد استان زنجان اجرا می شود.

وی ادامه داد: این طرح با استفاده از ظرفیت‌های بومی و با ساماندهی سرمایه های محله و با بهره گیری از استعدادهای نوجوانان محله به اجرا درمی آید.

مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان زنجان از اجرای طرح «نشاط و تعالی مسجد و محله» در ۳۰ مسجد استان زنجان به صورت مسجد پایه و خانواده محور خبر داد و گفت: این طرح در ۹ محور اجرایی خواهد شد.

اسلامی با اشاره به ویژگی‌های طرح نشاط و تعالی گفت: محله محور، خانواده بنیان، مسجد پایه و نگاه ایجابی با رویکرد نشاط اجتماعی از ویژگی های شاخص این طرح است.

مدیر ستاد کانون‌های مساجد استان زنجان هدف از اجرای این طرح را احساس هویت و تعلق به نوجوانان محله برای ساختن محیط زندگی بهتر، تقویت بنیه اعتقادی، اخلاقی و رفتاری از طریق ابزار هنری، استفاده از امکانات و ظرفیت های مردمی برای ارتقای حل مسائل فرهنگی و هنری، ایجاد نشاط و روحیه امید و خداباوری، آموزش و تولید آثار فرهنگی و هنری و ترویج فرهنگ سالم و پرنشاط عنوان کرد.

وی تصریح کرد: طرح نشاط و تعالی مسجد و محله در بین اعضای کانون های مساجد استان زنجان و در محورهای قرآن و عترت، کتاب و کتابخوانی، تربیتی و اردویی، مهارتی، سرود برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط