شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
پویش «کتاب قدیمی تو، دوست جدید من» در قم

قم - در آستانه عید نوروز، پویش «کتاب قدیمی تو، دوست جدید من» با هدف اهدای کتاب‌های خوانده شده به کتابخانه‌های عمومی و اشتراک حس خوب خواندن با دیگران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، مهدی توکلیان، درباره پویش «کتاب قدیمی تو، دوست جدید من»، گفت: در آستانه عید نوروز، به‌همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم، با هدف اهدای کتاب‌های خوانده شده به کتابخانه‌های عمومی و اشتراک حس خوب خواندن با دیگران پویش «کتاب قدیمی تو، دوست جدید من» برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اجرای این پویش در آستانه عید نوروز و همزمان ماه مبارک رمضان، گفت: یکی از روش‌های مجموعه سازی در کتابخانه‌های عمومی، اهدای کتاب است که هدف آن گسترش مشارکت همگانی در حمایت از کتابخانه‌های عمومی، تقویت مخازن و به روزرسانی کتب است.

توکلیان افزود: با توجه به انجام «خانه تکانی» به عنوان یکی از آیین‌های نوروزی ایرانیان، در این پویش از مردم فرهنگ دوست قم دعوت می‌شود تا کتاب‌های قدیمی و خوانده شده خود را به کتابخانه عمومی محل زندگی خود اهدا کرده و دیگران را نیز در لذت خواندن آن کتاب سهیم کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم تاکید کرد: مشارکت مردم در این پویش و همکاری نهادها و مراکز فرهنگی مذهبی در اطلاع رسانی و گسترش پیام این پویش، می‌تواند باعث ارتقاء سطح فرهنگ مطالعه و افزایش آگاهی شود.

وی در پایان یادآور شد: از هیئت‌ها، مساجد و حسینیه‌ها دعوت می‌شود تا ضمن اطلاع‌رسانی این پویش به عموم مردم در شب‌های ماه مبارک رمضان، کتاب‌های اهدا شده از سوی مردم را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۲۵۳۷۷۵۸۷۵۷ به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها