سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۳
رونمایی از پوستر سیزدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان

همدان - با حضور استاندار همدان از پوستر سیزدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، ظهر سه‌شنبه ویژه برنامه دو رویداد فرهنگی و اجتماعی نشست کتابخانه‌های عمومی، مشارکت حداکثری و آینده روشن به همراه اختتامیه دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور استاندار همدان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و جمعی از مدیران برگزار و ضمن تجلیل از برگزیدگان ملی و استانی جشنواره کتابخوانی رضوی از پوستر سیزدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نیز رونمایی شد.

استاندار همدان در این نشست اظهار کرد: آنچه که امروز در نظام اسلامی ما مایه مباهات است توجه به کتاب و فرهنگ کتابخوانی بین مسئولان و در راس آن مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب نسبت به موضوع کتاب اهتمام ویژه دارند و یکی از کتابخوانان تراز اول کشور هستند، افزود: از همین رو این مهم سرلوحه‌ای است برای مسئولان، اگرچه در راس قوه مجریه نیز رئیس جمهور توجه ویژه به کتاب و فرهنگ کتابخوانی دارد و در سفر به استان همدان ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای بخش کتابخانه‌های عمومی در نظر گرفته شد که بخش عمده‌ای از آن واگذار شده است.

رشد و پویایی خوبی در ایجاد کتابخانه و افزایش کتابخوان‌ها هستیم

استاندار همدان یادآور شد: در استان همدان شاهد رشد و پویایی بسیار خوبی در ایجاد کتابخانه‌ها، افزایش تعداد کتاب‌ها و کتابخوان‌ها هستیم به نحوی که این مهم حاصل زحمات مدیرکل کتابخانه‌ها و همکاران کتابخانه‌های عمومی است.

وی با تاکید بر اینکه از کتابداران نیز قدردانی می‌کنم که در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی همت ویژه دارند تصریح کرد: یکی از اقدامات ارزشمند اداره کل کتابخانه‌ها جذب خیرین است به طوری که در این حوزه شاهد جذب خیرین در اقصی نقاط استان هستیم و خیرین کتابخانه ساز در این بخش فعالانه حضور دارند.

قاسمی‌فرزاد با بیان اینکه در مجموع آنچه که باعث رشد و پیشرفت در کشور است توجه به علم، دانش و کتاب است اضافه کرد: سال‌های بعد از انقلاب با نگاهی که به دانشگاه، علم و دانش شد ما توانستیم در عرصه‌های مختلف توفیقات خوبی کسب کنیم و این همان نقطه‌ای است که دشمن مخالف است و بنا دارد آسیب وارد کند.

رونمایی از پوستر سیزدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان

استاندار همدان با تاکید بر اینکه رژیم ددمنش صهیونیستی یکی از جبهه‌هایی که با ما رویارویی می‌کند دانشمندان است، گفت: دانشمندان هسته‌ای و دانشمندانی که در عرصه علم فعالیت دارند را به شهادت می‌رسانند و این نشان از خشن دشمن دارد.

قاسمی‌فرزاد بیان کرد: امروز اگر کشور اسلامی ما توانسته روی پای خود بایستد و استقلال خود را حفظ کند همچنین در عرصه‌های مختلف در منطقه رتبه اول و در جهان رتبه‌های برتر را کسب کند از توجه به علم و دانش است، بنابراین باید این مسیر تقویت شود تا قله‌های رشد و پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان ما با هر وسیله‌ای به دست‌شان برسد سنگ اندازی می‌کنند و یکی از این اقدامات سیاه‌نمایی است به تعبیری تلاش می‌کنند دستاوردهای خوب کشور را نادیده بگیرند و ناچیز جلوه دهند از سوی دیگر مشکلات را بزرگ کنند.

مردم در پای صندوق‌های رای دشمنان را مایوس خواهند کرد

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی است گفت: خارجی‌ها خیرخواه ما نیستند؛ دشمن تمام تلاشش بر این است که کسی پای صندوق‌های رای نرود به عبارتی دشمن نه به صندوق رای و تحریم انتخابات را تبلیغ می‌کند.

استاندار همدان یادآور شد: همچنان که مردم آگاه و هوشیار روز ۲۲ بهمن در راهپیمایی دشمن شکن شرکت کردند و بار دیگر دست رد به سینه دشمنان زدند قطعاً با حضور حماسی پای صندوق‌های رای دشمن را ناامید می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه حضور حداکثری صلابت مردم ایران و استان همچنین پایمردی را نشان می‌دهد گفت: این مهم برگ زرین دیگری بر صفحات زرین جمهوری اسلامی ایران است.

رونمایی از پوستر سیزدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان

استاندار همدان عنوان کرد: هر زمان که انتخابات پر شور و پر قدرت برگزار شد دشمن عقب نشینی کرد، امروز باید قوی و پرقدرت در صحنه حاضر شویم و درخواست من از شما این است تا جوانان و رای اولی را ترغیب کنید تا پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

حضور حداکثری و انتخاب اصلح مدنظر مردم باشد

وی با اشاره به اینکه ضمن حضور حداکثری انتخاب اصلح نیز باید مد نظر باشد بیان کرد: امروز نیاز به انسان‌های شایسته، وارسته و خودساخته‌ای داریم که بتوانند مسیر خدمت‌گزاری را برای مدیران همواره و به مشکلات مردم توجه کنند.

استاندار همدان خاطرنشان کرد: باید افرادی که عصاره فضایل مردم هستند انتخاب شوند، کسانی که در مدار وحدت و انسجام و حرکت رو به جلو زمینه خدمت‌گزاری بیشتری را فراهم می‌کنند.

وی با بیان اینکه ویژگی‌های فرد اصلح طبق فرمایشات مقام معظم رهبری صداقت است، گفت: از همین رو پیدا و پنهان باید یکی باشد، افرادی ساده زیست و به دور از تزویر و ریا باید خدمت‌گزار باشند.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: این دوره اقدام خوبی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی شکل گرفته است؛ در استان نیز هفت شبکه برای هفت حوزه انتخابیه در نطر گرفتند به طوری که داوطلبان خود را معرفی کنند همچنین برگزاری مناظره‌ها نیز اثربخش بود.

وی در پایان یادآور شد: باید از تجارب تلخ گذشته درس بگیرم همچنین نیاز به قوانین پیشرفته داریم تا در حوزه‌های مختلف از جمله تولیدی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی پیشرفت درخور داشته باشیم.

در این آیین از استاندار همدان به دلیل حمایت‌های همه جانبه از ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و البته کتابخانه‌های عمومی تقدیر و لوح سپاسی از سوی دبیرکل کتابخانه‌های عمومی استان به وی تقدیم شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها