پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۶
پیام رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به مسابقات سراسری قرآن در خراسان شمالی

خراسان شمالی- حجت‌الاسلام‌ خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.  

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در بجنورد متن پیام حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف‌وامور خیریه کشور به چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین

إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ وَیُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا کَبِیرًا

آیه ۹/ سوره مبارکه اسرا

در ابتدا لازم است از همه مسئولین، دست اندرکاران، داوران و شرکت کنندگان در چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که مصادف است با ایام فاطمیه، تقدیر و تشکر نمایم.

شما عزیزان به بهانه مسابقات قرآنی که بهترین نوع مسابقه در امور خیر است دور هم جمع شده‌اید. همان کتاب مقدسی که تنها امید نجات دولت‌ها و امت‌ها، بازگشت به آن است. دنیای متلاطم امروز و رنج‌ها و دردهای انباشته بشر، سیطره ظالمان و بی‌رحمی انسان‌ها نسبت به همنوعان خود در جنگ‌ها و تحریم‌ها، بیش از هر زمان دیگری نیاز به این منبع لایزال الهی را نمایان ساخته است. مولای متقیان، امام علی علیه السلام چه زیبا فرموده اندکه: «وَاعْلَمُوا أَنَّ هذَا الْقُرْآنَ هُوَ النَّاصِحُ الَّذِی لَایَغُشُّ وَ الْهَادِی الَّذِی لَایُضِلُّ وَ الْمُحَدِّثُ الَّذِی لَایَکْذِبُ وَ مَا جَالَسَ هذَا الْقُرْآنَ أَحَدٌ إِلّا قَامَ عَنْهُ بِزِیَادَة أَوْ نُقْصَان: زِیَادَة فِی هُدیً، أَوْ نُقْصَان مِنْ عَمیً» (خطبه ۱۷۶ نهج‌البلاغه)

حوادث اخیر به خوبی نشان داد که تنها با تمسک به قرآن کریم و وعده‌های صادق خداوند گروهی اندک توانستند چنان به قدرت الهی متصل شوند که یکی از مجهزترین ارتش‌های دنیا را رسوا و بی اعتبار نموده و شکستی ترمیم‌ناپذیر برآنان تحمیل نمایند.(کَمْ مِنْ فِئَةٍ قَلِیلَةٍ غَلَبَتْ فِئَةً کَثِیرَةً بِإِذْنِ اللَّهِ (سوره مبارکه بقره آیه ۲۴۹)) بیش از هفتاد سال مقاومت مردم شریف فلسطین و ایمان آنها به هدایتگری قرآن کریم و عمل به توصیه‌های رهایی بخش آن، فتح قریب را برای آنان به ارمغان آورده است و قطعاً پیروزی نهایی هم از آن ایشان است. همانگونه که در آیات ۱۰ تا ۱۳ سوره مبارکه صف، به آن تصریح شده است.

مقاومت‌های شکل گرفته در جهان به ویژه در منطقه با اقتباس از انقلاب اسلامی ایران است که با رویکرد حکیمانه و قرآنی رهبران آن و با اتکا به نیروی عظیم مردمی، توانسته سال‌ها علی رغم همه سختی‌ها و دشمنی‌ها استوار و اثرگذار بماند.

امروز دیگر نظم نوین جهانی که نسخه پیچیده شده غرب، برای بشر بود، رنگ باخته و در حال فروپاشی است و سعادت و آرامش انسان‌ها تنها با تحقق تمدن نوین اسلامی قابل دستیابی است و بی تردید این تحول و نوسازی نیازمند جهشی بزرگ است که باید در گام دوم انقلاب بر آن تمرکز نمود. لذا مسئولیت شما قرآنیان به عنوان عاملان و حاملان قرآنی در ایجاد تحولی عظیم و وسیع که قرار است امواج آن سراسر عالم هستی را بپوشاند، سنگین است.

سازمان اوقاف و امور خیریه، افتخار آن را داشته است که فعالیت‌های قرآنی را در صدر مأموریت‌های خود در ابعاد مختلف آموزشی، ترویجی و پژوهشی دنبال نماید. به فضل الهی در پرتو انقلاب اسلامی و با همت شما قرآنیان عزیز در صدد آن هستیم که فعالیت‌های قرآنی در رشته‌های گوناگون به عنوان مقدمه‌ای برای عمل به قرآن کریم توسعه یابد.

الحمدلله اقبال عمومی جامعه به قرآن و کسب توفیق‌های قرآنی به ویژه در مناطق کم برخوردار روز به روز در حال فزونی است و برگزاری این رویداد بزرگ قرآنی در استان شهید پرور خراسان شمالی مایه افتخار و مباهات است.

اینجانب بار دیگر از همه کسانی که در برگزاری شایسته این رویداد قرآنی تلاش کرده‌اند، به ویژه استاندار محترم، نماینده محترم ولی فقیه و سایر مسئولین پرتلاش در استان تقدیر و تشکر می‌نمایم و برای همه کسانی که در راه توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی تلاش می‌کنند آرزوی موفقیت و توفیق روز افزون را می‌نمایم.

و من الله التوفیق

سید مهدی خاموشی

آذر ماه

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها