دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
«کتابت قرآن کریم» در کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای سنندج اجرا شد

کردستان - طرح سراسری «کتابت قرآن کریم» به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و با هدف تجلی و پیوند برنامه‌های موضوعی قرآن و عترت در کتابخانه‌ مرکزی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) سنندج اجرا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سنندج، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان دوشنبه در این آیین اظهار کرد: با توجه به اهانت‌های اخیر به قرآن کریم در اروپا و نظر به اینکه کتابت قرآن، سنتی دیرینه از زمان پیغمبر (ص) دارد، طرح سراسری کتابت به همت محافل قرآنی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور انس بیشتر اعضای کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی با قرآن شکل گرفته است.

معصومه حسنی خونسار بیان کرد: این طرح از تاریخ ۲۳ آبان و همزمان با آغاز سی و یکمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی و هفته کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور آغاز شده و تا ۳۰ آبان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح مذکور با اختصاص سهیه کتابت به هر استان در حال اجراست، افزود: طرح شامل کتابت ۶۰۴ صفحه از قرآن کریم در ۱۵ سطر است که بنا بر تعداد کتابخانه‌های عمومی هر استان و علاقمندان محافل قرآن و عترت در استان ها تقسیم شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی کردستان گفت: بر اساس طرح کتاب قرآن کریم، استان با شناسایی علاقه مندان و تعداد صفحات در اختیار گذاشته شده این ویژه برنامه را برگزار می‌کند و در پایان نیز با جمع‌آوری برگه‌های مرقوم شده به قرآن دست نویس توسط کودکان و نوجوانان در قطع رحلی صحافی شده و نسخه‌هایی منتشر می‌شود.

وی اضافه کرد: این طرح امروز در کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای سنندج و با حضور دانش آموزان دختر و پسر دو مدرسه شاهد و بدر برگزار شد و برگزیدگان در اسرع وقت معرفی و از آنها تجلیل می‌شود.

حسنی خونسار اضافه کرد: طرح کتابت قرآن کریم در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان برگزار می شود و علاقمندان می‌توانند برای شرکت در این طرح به کتابخانه مورد نظر خود مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها