شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۱
«صدای کتاب» در مساجد شنیده می‌شود

مدیر امور کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با حضور در ویژه‌برنامه «حوالی کتاب» گفت: «تجهیز کتابخانه‌های مساجد» و «صدای کتاب» دو اقدام ویژه این نهاد است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مسیح لهراسبی بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در هفته کتاب و بعد از آن در طول سال به آن تاکید شده، توجه به حوزه کودک و نوجوان است. اکثر کتابخانه‎های مساجد بخش ویژه‌ای به نام حوزه کودک و نوجوان دارند که در آنجا برنامه هایی برای جذب حداکثری در مساجد اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: با مطرح کردن طرح «شنبه‌های کتاب مساجد» هر هفته کتابی را به جامعه هدف و مخاطبان خود معرفی می‌شود و در طول هفته، برنامه‌های متعددی اجرا می‌شود.

لهراسبی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینۀ عدالت در مطالعه مساجد بیان کرد: در این زمینه دو کار انجام شده است. یکی بحث تجهیز کتابخانه‌های کم‌برخوردار است که با مشارکت مجمع ناشران دفاع مقدس آن را در هفته کتاب عملی کردیم و کار دوم تحت عنوان «صدای کتاب» است که در سامانۀ بچه‌های مسجد بارگذاری شده که طی آن هر فرد یک فصل از کتاب را می‌خواند. این برنامه بسیار مورد توجه بخش‌های روستایی واقع شده است.

مبینی: علوم انسانی‌ها بیشترین کتاب را در جشنوارۀ کتاب سال دانشجویی دارند

مدیر اطلاع‌رسانی و فعالیت‌های ترویجی انتشارات جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: سازمان ترویج مطالعه و نشر جهاد دانشگاهی یکی از سازمان‌های وابسته به جهاد دانشگاهی است. یکی از مأموریت‌های اصلی این سازمان به‌عنوان یک نهاد فکری، علمی و انقلابی نشر متون علمی برای دانشگاهیان، دانشجویان و اجرای برنامه‌های فرهنگی در حوزۀ کتاب و کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه است که هرسال برنامه‌هایی را در این حوزه اجرا می‌کند.

مریم مبینی ادامه داد: جشنوارۀ ملی کتاب سال دانشجویی ۳۰ دهه درحال فعالیت است و یکی از فعالیت‌های قدیمی جهاد دانشگاهی به حساب می‌آید. این جشنواره یکی از برنامه‌های هفته کتاب است که هدف از اجرای آن شناسایی دانشجویان اهل قلم و تشویق آن‌ها به نوشتن است.

وی تاکید کرد: از دورۀ اول این جشنواره تاکنون بیش از ۲۱ هزار اثر به دبیرخانه ارسال شده که از آن‌ها ۵۰۷ اثر برگزیده شده است. در حوزۀ علوم انسانی بیشترین شرکت‌کنندگان را داریم که امسال ۵۵۴ اثر به دبیرخانه ارسال شده است که ۳۰۱ اثر در حوزه علوم انسانی است و بعد از آن علوم پزشکی بیشترین شرکت‌کنندگان را داراست.

مبینی اظهار کرد: این جشنواره برای تمام مقاطع دانشگاهی و شرکت کنندگان آن در هر مقطع و دوره‌ای متفاوت است.

به گزارش ایبنا؛ به نقل از روابط‌عمومی شبکه کتاب، برنامۀ «حوالی کتاب» شبکه کتاب این روزها با میزبانی از نویسندگان، ناشران، مترجمان و فعالان فرهنگی و هنری به استقبال هفتۀ کتاب جمهوری اسلامی ایران رفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها