شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۸
آموزش فارسی در دانشگاه داکا را با قدرت ادامه می‌دهیم

مدیرگروه جدید زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکای بنگلادش گفت: ارتقای سطح علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا به عنوان یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های آموزشی زبان و ادبیات فارسی در شبه قاره همواره مورد تأکید بوده و ما نیز مسیر آموزش زبان فارسی را با قدرت ادامه می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مراسم تودیع و معارفه مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا بنگلادش و تقدیر از مدیران پیشین این گروه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، محمد ممیت الرشید، مدیر گروه جدید زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا از زحمات مدیران پیشین گروه، تمام اعضای هیئت علمی و کارمندان گروه زبان فارسی قدردانی کرد و گفت: ارتقای سطح علمی گروه زبان و ادبیات فارسی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های آموزشی زبان و ادبیات فارسی در شبه قاره همواره مورد تأکید بوده و ما نیز مسیر آموزش زبان فارسی را با قدرت ادامه می‌دهیم.

در ادامه، مجید پویان، استاد مدعو گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا در سخنانی عنوان کرد: گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه داکا یکی از گروه‌های قوی آموزش فارسی در شبه قاره است و قدمت و پیشینه زیادی دارد. در طول یک سال گذشته که به‌عنوان استاد مدعو در این گروه فعالیت داشته‌ام، شاهد بودم که برنامه‌های علمی و ادبی و فرهنگی متعددی برگزار شده که نشان می‌دهد این گروه فعال و زنده است.

این استاد زبان فارسی ابراز امیدواری کرد که با استمرار این برنامه‌ها در دوره مدیر گروه جدید، روند توسعه و پیشرفت گروه ادامه پیدا کند.

محمد ممیت الرشید، دکتری زبان و ادبیات فارسی خود را از دانشگاه تربیت مدرس تهران دریافت و مقالات زیادی به زبان فارسی منتشر و چاپ کرده است و بیش از ۱۰ فیلم و سریال ایرانی را به زبان بنگلادشی ترجمه کرده که در تلویزیون بنگلادش چندین بار پخش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها