چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۲
کودکان و نوجوانان «از نویسنده خوب به نویسنده عالی» رسیدند

فارس- کارگاه تخصصی «از نویسنده خوب به نویسنده عالی» با حضور حسین علیان، روانشناس، نویسنده و شاعر در سالن غزل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در شیراز، دورهمی دانش آموزان و کودکان نویسنده و تصویرگر کتاب استان فارس در اولین روز هفته کتاب و کتابخوانی برپا شد که در این برنامه دانش آموزان نویسنده اشعاری پیرامون کتاب را قرائت کردند. برگزاری کارگاه تخصصی با عنوان از نویسنده خوب به نویسنده عالی توسط دکتر حسین علیان از دیگر برنامه های این همایش بود.

علیان، روانشناس، شاعر و نویسنده بیش از ۱۳۰ عنوان کتاب در این کارگاه به چرایی نوشتن، چگونگی نوشتن خلاق، متن آرایی، زیبانویسی، ساده نویسی و ارتباط عالی با مخاطبان پرداخت و از کودکان و نوجوانان نویسنده و تصویرگر خواست تا با شفاف سازی اهداف، تبیین ارزش‌ها و نوآوری در نگارش، کتاب‌های مفید، جذاب و کاربردی تدوین کنند و از این رهگذر به رشد و تعالی جامعه کمک کنند.

علیان رشد کمی و کیفی دانش آموزان استان فارس به ویژه شهر شیراز را بسیار درخشان دانست و ادامه پرقدرت این مسیر زیبا را از خداوند منان خواستار شد.‌

صفورا کاظمی مسئول بخش ادبیات کودک و نوجوان کانون فرهنگی و تربیتی سمیه ناحیه ۴ شیراز و دبیر انجمن ادبی چکاوک هم در این برنامه، گفت: کودکان و نوجوانان نویسنده این استان تاکنون با عزم و اراده خود و پشتیبانی خانواده هایشان قدم های بلندی را برداشته اند به طوری که در کشور بیشترین تعداد نویسنده کودک و نوجوان متعلق به استان فارس است.

کاظمی در ادامه افزود: از همکاری خوب و حمایت علی داودی مدیر انتشارات کتیبه نوین از دانش آموزان نویسنده سپاسگزاری می‌کنم که بیشتری همکاری را با مجموعه پریسکه در راستای نشر کتاب‌های دانش آموزان داشته‌اند.

در این همایش کتاب کوآلا به قلم دانش آموز آیرا شرفی کلاس اول ابتدایی از مجتمع آموزشی بین الملل ناحیه ۱ شیراز، کتاب گلی در باغ شیراز به قلم دانش آموز باران یگانه زاده کلاس سوم ابتدایی از مجتمع آموزشی امام علی (ع) ناحیه ۱ شیراز، کتاب سفر جادویی به زندیه به قلم امیرعلی یگانه زاده کلاس ششم ابتدایی از مجتمع آموزشی امام علی (ع) ناحیه ۱ شیراز و کتاب بخاطر دوستی به قلم ملینا گرگین کلاس دوم از دبستان شهدای پتروشیمی ۱ شهرستان جم، استان بوشهر رونمایی شد.
در پایان توسط اداره کل ارشاد اسلامی فارس و مریم پناهنده مدیر کانون فرهنگی و تربیتی سمیه ناحیه ۴ شیراز از دانش آموزان نویسنده استان فارس تقدیر شد.

به گزارش ایبنا؛ این همایش به کوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، کانون فرهنگی و تربیتی سمیه و با همکاری مرکز توسعه آموزش های نوین ایران، انجمن ادبی چکاوک و سرای هنر و اندیشه اجرا شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها