شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲
انسان‌سازی از دامن مادر؛ روایت‌های تربیتی مادران شهدا

مسابقه ملی کتابخوانی «منم یه مادرم» با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و انتشارات راه یار برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، همزمان با برگزاری مسابقه ملی کتابخوانی، کتاب «منم یه مادرم» تجدید چاپ شد.

کتاب «منم یه مادرم» روایت‌هایی از سبک تربیتی والدین شهدا است. دفتر اول این مجموعه به سراغ سه مادر شهید رفته؛ صدیقه سالاریان مادر شهید مصطفی احمدی‌روشن است. یکی از چهار شهید هسته‌ای ایران که توسط عوامل موساد به شهادت رسید. این مادر شهید روایت می‌کند که چگونه با لقمه حلال و مراقبت مداوم تلاش کرده فرزندانی صالح تربیت کند. زرافشان مولودیان مادر شهید محمد مسرور است. طلبه‌ای که به عشق دفاع از حریم ولایت به سوریه رفت و در جریان آزادی شهرهای «نبل و الزهرا» به جمع شهدای مدافع حرم پیوست. فاطمه تاجیک نیز از پسرش محمدحسین حدادیان می‌گوید. بسیجی‌ای که در سال ۱۳۹۶ (۲۲ سالگی) به هنگام آشوب و اغتشاش دراویش به میدان رفت و این پلیدان او را به سخت‌ترین نحو به شهادت رساندند.

این مادران از سبک و روش خود در تربیت این دسته‌گلان کربلایی می‌گویند. اینکه مواظب بوده‌اند خودشان و این کودکان حلال و حرام خدا را رعایت کنند و در ورطه گناه و آلودگی نیافتند. روایت آن‌ها از شنیدن خبر شهادت فرزندان و صبری که بعد از آن به خرج دادند، جای تأمل و ستایش فراوانی دارد. در حقیقت این مادران و فرزندان را می‌توان تربیت‌یافتگان مکتب حسینی دانست که شهادت را بالاترین فخر برای خانواده خود می‌دانستند.

مسابقه ملی کتابخوانی «منم یه مادرم» با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران و انتشارات راه یار برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند تا ششم دی ماه همزمان با روز تکریم مادران و همسران شهدا کتاب را تهیه کرده و برنده ۳ کمک هزینه سفر به کربلای معلی؛ ۸ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس؛ ۷۲ جایزه نقدی و غیر نقدی دیگر ازجمله: پلاک طلا، کارت هدیه، بن خرید کتاب و… شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها