سه‌شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵
۱۵ مهر به نام حماسه جوانان فلسطینی در تقویم ثبت می‌شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم عصر شعر «اسم شب صبح است» از فراهم شدن مقدمات ثببت ۱۵ مهر به نام روز حماسه جوانان فلسطینی در تقویم رسمی کشورمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی در این مراسم که دقایقی پیش، (دوم آبان) در کتابخانه پارک شهر برگزار شد، در سخنانی ضمن تبریک میلاد امام حسن عسگری (ع) و تسلیت شهادت مردم مظلوم غزه عنوان کرد: موضوع غزه به موضوع جهانی تبدیل شده است. شاید دهه‌های قبل صهیونیست‌ها می‌توانستند به دلیل نبود فناوری‌های رسانه‌ای افکار عمومی را با یک نوع تبلیغات کاذب همراه کنند ولی در سال‌های اخیر به‌ویژه اتفاقی که رخ داد این موضوع سلب شد و فضای اعتراض جهانی را به این حرکت دیده‌ایم از کشورهای اروپایی و امریکا و منحصر به کشورهای اسلامی نیست؛ البته گله‌هایی را در برخی ملت‌های منطقه دیده‌ایم ولی یک اعتراض مهم و بین‌المللی رخ داده و اصل حرکت حماس غرورآفرین است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در صد و خرده ای سال پیش بریتانیا کارسازی برای حضور صهیونیست‌ها کرده و به تدریج با مکر و حیله به بهانه‌های مختلف آژانس‌ها به انتقال یهودیان به این منطقه اقدام کردند تا ترکیب جمعیتی را به هم بزنند همین حرکت ضد غسان به دهه ۳۰ میلادی باز می‌گردد ولی صهیونیست‌ها در ۱۹۴۸ دولت خودخوانده را تشکیل دادند و ۷۴ سال است ادامه دارد.

وی با بیان اینکه حماسه ۱۵ مهر یک حماسه بی‌سابقه است و نه در حافظه تاریخی و مبارزه مردم فلسطین این تعداد کشته از صهیونیست‌ها سابقه نداشته است، گفت: در شورای فرهنگ عمومی مطرح شده که ۱۵ مهر را به نام روز حماسه جوانان فلسطینی در تقویم رسمی ثبت کنیم که مراحل تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی را پشت سر می‌گذارد. این روز منشا تحول جهانی است و به فرموده مقام معظم رهبری تاریخ جدید در آغاز شمارش معکوس اضمحلال رژیم صهیونیستی به شمار می‌رود. تاکنون ۱۸۰۰ کودک شهید شده‌اند و این میزان خشونت و قتل ورای نسل کشی معمول است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اگر صهیونیست‌ها سال‌ها درووغ‌های ساختگی را به خورد تاریخ داده و تشکیک کرده‌اند و کسی را که انکار و تحقیق کرده به زندان محکوم می‌کنند، حالا جلوی چشم میلیاردها نفر دیده می‌شود به بیمارستان مسیحیان حمله می‌شود و ۵۰۰ کودک را یکجا می‌کشند اینها بی‌نظیرترین نوع از قساوت و خشونت است و همین مسئله به اضمحلال رژیم صهیونیستی منجر می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد که به‌زودی مسلمانان نماز را در بیت‌المقدس به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی بخوانند و شادی گسترده سقوط رژیم را برگزار کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها