چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲
از هر تلاشی در توقف نسل‌کشی رژیم اشغالگر قدس دریغ نورزید

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ضمن محکومیت نسل‌کشی مردم عزه توسط رژیم اشغالگر قدس، از رؤسای کتابخانه‌های ملی جهان خواست حمایت قاطع و صریح خود را از مردم فلسطین اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در پی تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی به غزه و کشتار زنان و کودکان فلسطینی و نیز پس از بمباران بیمارستان المعمدانی غزه که منجر به شهادت بیش از هزار نفر از بیماران و مردم مظلوم شد، علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خطاب به رؤسای کتابخانه‌های ملی جهان بیانیه‌ای صادر کرد. متن بیانیه به این شرح است:

این روزها اخبار هولناک جنایات وحشیانه رژیم نژادپرست صهیونیستی، قلب و روح همه مردم آزاده و صلح‌طلب جهان را به درد آورده است. بدون شک رژیمی که مستقیماً و عامدانه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حمله می‌کند، از هجوم و ویرانی مراکز فرهنگی و کتابخانه‌ها نیز هیچ ابایی نخواهد داشت. کما اینکه در طول سالیان گذشته مراکز مختلف فرهنگی و آموزشی را نیز هدف قرار داده بود.

اینجانب ضمن محکومیت این اقدامات وحشیانه، که در تاریخ معاصر جهان بی‌سابقه بوده است، از همه کتابداران و روسای کتابخانه‌های ملی در سراسر جهان تقاضا دارم ضمن محکومیت صریح و قاطع این نسل‌کشی آشکار، حمایت خود را از مردم فلسطین، خصوصاً ساکنان مظلوم غزه به صراحت اعلام داشته و از هر تلاشی در توقف ماشین کشتار و نسل کشی رژیم اشغالگر قدس دریغ نورزند.

به گزارش ایبنا؛ به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، شامگاه سه‌شنبه (۲۵ شهریورماه) رژیم اشغالگر قدس با حمله به بیمارستان معمدانی غزه بیش از ۸۰۰ غیرنظامی را به شهادت رساند.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها