یکشنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۵
۳۵۱ اثر به جشنواره خزر ارسال شد/ برگزاری نمایشگاه کتاب مطالبه استان مازندران است

مازندران- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: ۳۵۱ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از این تعداد، ۳۵۱ اثر در بخش اصلی و ۳۱ اثر در بخش ویژه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ساری، احسان آهنگر عصر یکشنبه در نشست خبری جشنواره «خزر» اظهار کرد: ۳۵۱ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که از این تعداد، ۳۵۱ اثر در بخش اصلی و ۳۱ اثر در بخش ویژه است.

وی افزود: در بخش خبر ۴۰، گزارش ۱۱۴، عکس ۴۲، مصاحبه ۳۶، چند رسانه‌ای ۲۸، مقاله و یادداشت ۵۳، صفحه‌آرایی ۱۲ و طنز و کاریکاتور پنج اثر از استان‌های مازندران، گلستان، گیلان، خراسان رضوی، البرز و تهران به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تاکید بر ارتقای سطح برگزاری جشنواره‌ها، گفت: مازندران این قابلیت را دارد که رویدادهای مختلف رسانه‌ای، فرهنگی و هنری در سطوح مختلف ملی و بین‌المللی برگزار کند.

این مسئول با بیان اینکه مازندران قطب گردشگری کشور است و این فرصت طلایی را برای توسعه در اختیار دارد، تصریح کرد: اما هنوز از این فرصت گردشگری آن گونه که باید استفاده نشده است.

آهنگر ادامه داد: نقش موثر رسانه‌ها با تولید محتوای اثربخش در زمینه گردشگری، با برنامه‌ریزی دقیق و علمی و با نگاه مطلوب و مثبت، می‌توان این حوزه را شکوفا کرد.

وی با بیان اینکه البته تنها فعالیت رسانه‌ای در این زمینه کافی نیست، خاطرنشان کرد: ارائه خدمات مناسب به شهروندان و گردشگران و تامین زیرساخت‌ها هم در استفاده از وضعیت گردشگری استان، موثر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره خزر در راستای گسترش فعالیت‌های گردشگری، اظهار کرد: این جشنواره با اهتمام خانه مطبوعات مازندران و مدیریت شهری چالوس، در حال برگزاری است و برگزیدگان به زودی معرفی می‌شوند.

این مسئول با بیان اینکه مازندران از نظر کمیت رسانه در وضعیت خوبی قرار دارد، افزود: اما از نظر کیفیت، تا رسیدن به نقطه مطلوب، فاصله بسیاری داریم.

آهنگر با اشاره به فاصله بسیار زیاد رسالت رسانه با جریان‌سازی فعالان رسانه‌ای در استان، گفت: فعالان رسانه‌ای باید در زمینه جریان‌سازی به ادبیات مشترک دست یابند.

وی با بیان اینکه جریان‌سازی رسانه‌ای، نیازمند شبکه قوی است، تصریح کرد: باید کمک کنیم جبهه رسانه‌ای جریان‌ساز در استان محقق شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه همواره پذیرای فعالان رسانه هستیم و دیواری بین ارشاد و رسانه‌ها نمی‌بینم، ادامه داد: رسانه در دنیای امروز، قدرت محسوب می‌شود اما برخی مسئولان همچنان از ارتباط با رسانه غافل هستند.

این مسئول با بیان اینکه سند فرهنگی مازندران با پنج عنوان، تدوین می‌شود، خاطرنشان کرد: سامان‌مند نبودن فضای رسانه‌ای و مجازی مازندران، یکی از موارد احصا شده است که در این سند به آن می‌پردازیم.

برگزاری نمایشگاه کتاب مطالبه استان است

آهنگر در پاسخ به سوال خبرنگار ایبنا مبنی بر تاخیر چند ساله در برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب مازندران و برنامه‌ریزی ارشاد در زمینه برگزاری این نمایشگاه، گفت: برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب، از مطالبات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران است.

وی با بیان اینکه در این زمینه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم قول همکاری و حمایت وجود دارد، اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه باید از حمایت مسئولان استان هم برخوردار باشد چرا که وزارتخانه این برنامه‌ها را به شکل مشارکتی اجرا می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب، رویداد مهم و شناسنامه وزارت ارشاد است، خاطرنشان کرد: مازندران در حوزه فرهنگ و کتاب، این ظرفیت را دارد که نمایشگاه بین‌المللی کتاب برگزار کند و صرف هزینه در اقدامات اینچنینی، ارزشمند محسوب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها