چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مجموعه‌های موثر فرهنگی است

آذربایجان‌غربی- مدیرکل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مجموعه‌های موثر فرهنگی است و بچه‌ها خیلی مهم هستند و روح و جان آنان مشتاق یادگیری و فراگیری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ارومیه، اسماعیل جانعلی‌پور، ظهر چهارشنبه، در بازدید از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی به‌همراه علیرضا نوروزی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی، حجت الله غلامعلی، مدیرکل دبیرخانه شورای اجتماعی وزارت کشور و علیرضا نوری‌زاده، معاون مجامع تشکل ها و فعالیتهای فرهنگی، گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مجموعه‌های موثر فرهنگی است و بچه‌ها خیلی مهم هستند و روح و جان آنان مشتاق یادگیری و فراگیری است.

وی افزود: مربیان کانون باید به عنوان پایه گذاران تربیتی در شکل‌دهی شخصیت و تربیت آنان، موثر عمل کنند و در حوزه فرهنگ کتاب و کتابخوانی کانون پرورشی مفید عمل کرده است.
 

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مجموعه‌های موثر فرهنگی است

زهرا آبسوران، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار گفت: به صرف چای و کتاب، یک لقمه کتاب، کتابخوانی خیابانی، کودک کتاب و موزه از ۱۶ برنامه پیش‌بینی شده برای پایتخت کتاب است که چهار عنوان به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اختصاص داشت.

وی افزود: علاوه بر این برنامه‌ها معرفی چهار عنوان کتاب از طریق صدا و سیمای استان، اهدای کتاب در تمامی برنامه‌های اجرا شده برای کودکان و نوجوانان به‌مناسبت‌های مختلف، بلندخوانی کتاب در ایستگاه‌های فرهنگی برپاشده در سطح شهر از جمله دیگر برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان است.

آبسوران رویکرد کانون استان در سال جدید را توسعه عدالت فرهنگی و تعمیق فرهنگ مطالعه در بطن مناطق روستایی، مرزی و عشایری استان عنوان کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه همه مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان در طول سال برنامه‌های مختلفی در این حوزه دارند و به هفته و روز خاصی محدود نیستند.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان‌غربی در ادامه با ارائه گزارش به صورت تصویری به برنامه‌های اجراشده در چند ماه گذشته نیز پرداخت.

عیلرضا نوروزی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی نیز در این دیدار گفت: هشتمین دوره طرح پایتخت کتاب ایران برگزار و ارومیه نیز به همراه ۱۱ شهر دیگر به عنوان شهر دوستدار کتاب و کاندیدای پایتختی کتاب ایران انتخاب شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌غربی افزود: امسال در ۱۷ شهرستان برنامه‌هایی برای این هفته برنامه‌ریزی کردیم و سعی خواهیم کرد که تلاشی متفاوت‌تر داشته باشیم و حداقل تلاشی که در شان مردم استان باشد.

نوروزی گفت: ارگان‌ها تا اخر مهرماه سال‌جاری برنامه‌های خود را که قابلیت اجرایی شدن دارند را به دبیرخانه اداره کل ارسال کنند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از مجموعه‌های موثر فرهنگی است

به گزارش ایبنا؛ اهدای یادبود از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به میهمانان، بازدید از موزه کودک ارومیه و طرح‌های اجرا شده برای پایتخت کتاب از دیگر برنامه‌های این دیدار بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها