سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۳
انتشار بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب در کنگره ملی شهدای لرستان

لرستان - معاون هماهنگ‌کننده سپاه لرستان از انتشار بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب در کنگره ملی شش هزار و ۵۵۵ شهید استان لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خرم‌آباد، سرهنگ محمد محمودوند روز سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با عنوان سه‌شنبه‌های خبری لرستان، اصحاب رسانه را از مهم‌ترین ابزار قدرت برای مقابله با جنگ ترکیبی امروز دانست و افزود: رزمندگان مقاومت اسلامی در طوفان‌الاقصی نشان دادند که اسلام همواره پیروز است و امت‌ها اگر خدا را بالاتر از هر چیزی ببینند، قطعاً پیروزی نصیب مردم خواهد شد.
وی به برنامه‌های اجرا شده در طول سه سال تلاش شبانه‌روزی دست‌اندرکاران کنگره ملی شهدای استان اشاره کرد و افزود: تشکیل ۱۵۰ جلسه هیات‌های اندیشه‌ورز با حضور استادان و نخبگان دانشگاهی که خروجی آن ۳۴۰ عنوان برنامه و بیش از ۴۳ هزار اقدام بوده است.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه استان لرستان با اشاره به فعالیت ۱۴ حوزه در ۲۲ کمیته‌های ۲۲ گانه گفت: ۴۵۰ جلسه هماهنگی درون و خارج کمیته‌ای برگزار و یکهزار و ۸۰۶ یادواره در سراسر استان اجرا شد.

محمودوند به چاپ و انتشار بیش از ۱۵۰ عنوان کتاب در کنگره ملی شش هزار و ۵۵۵ شهید استان لرستان اشاره کرد و افزود: ۱۱۳ عنوان کتاب در کمیته تدوین و تالیف منتشر شده است و ۳۵ عنوان کتاب نیز در حوزه کودک و نوجوان از سوی کمیته فرهنگی و چند عنوان کتاب دیگر نیز در کمیته‌های مختلف کنگره منتشر شده است که به این آمار افزوده می‌شود.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان با اشاره به اینکه توسعه و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت از اهداف کنگره ملی شهدا استان است، بیان کرد: الاش شده است در کنگره شش هزار و ۵۵۵ شهید استان لرستان به صورت میدانی این مهم احساس شود.
محمودوند با بیان اینکه کنگره ملی شش هزار ۵۵۵ شهید لرستان ۶ آبان در خرم‌آباد برگزار خواهد شد، افزود: تاکنون اجلاسیه‌های شهدای عشایر و زنان شهیده استان برگزار شده و روز پنج‌شنبه هفته جاری نیز اجلاسیه شهدای جاویدالاثر، و سپس اجلاسیه شهدای دانش‌آموز فرهنگی استان در روزهای آتی برگزار خواهد شد.
به گزارش ایبنا، تولید ۱۴ نمایشنامه رادیویی دفاع مقدس، تهیه یکصد و سی هزار سند در حوزه دفاع مقدس که می‌تواند ظرفیت مناسبی برای نویسندگان باشد، اجرای ۱۸۵ تئاتر خیابانی با محوریت هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، ۱۲ جشنواره عکس ساخت مستند ۲۴ قسمتی نقش زنان در دفاع مقدس، ۱۴ رویداد چندجانبه ورزشی و ۵۰ مورد صعود به قله‌های ملی و بین‌المللی به نام شهدای استان، تقدیر و تجلیل از ۵۸۰ ورزشکار به نام شهدای استان، تولید بیست هزارو ۴۰۰ دقیقه برنامه در ساختارهای نماهنگ، مستند، میان‌برنامه و کلیپ، راه‌اندازی سایت کنگره همراه با زیارت مجازی قبور شهدا و ایجاد شناسه QR کد بر روی قبور شهدای استان، افتتاح ۱۱ پارک بانوان استان به نام شهدای ساخت و نصب ۵۴ تمثال، و یادمان شهدا، برگزاری ۱۴ نمایشگاه نقش روحانیت در دفاع مقدس و تجلیل از خانواده شهدای روحانی به تعداد ۹۳ مورد، سرپرستی ۶۵۵۵ کودک یتیم و تسویه حساب بدهی مردم ضعیف محلات به تعداد شهدای استان برخی از اقدامات انجام شده عنوان شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها