شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۲
نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت آغاز به‌کار کرد

همدان- دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس و مقاومت در همدان با حضور مسئولان کشوری و استانی گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس  و مقاومت در همدان، با حضور رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه پاسداران، رئیس خانه کتاب ایران، عضو مجلس خبرگان رهبری و استاندار همدان  عصر امروز شنبه افتتاح شد.

فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان در آیین افتتاح نمایشگاه  با اشاره به برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان همدان اظهار کرد: حدود ۱۱ سال پیش نخستین کنگره شهدا برگزار شد که شهید سرلشگر حاج حسین همدانی در آن کنگره نقش عظیمی را بر عهده داشتند.

سردار مظاهر مجیدی با بیان اینکه در ابتدای کار کنگره شورای سیاستگذاری کنگره شکل گرفت، افزود: طی این برنامه عظیم ۲۰۰ برنامه پیگیری شد که در نهایت همه آنها را توانستیم در سطح استان اجرایی کنیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های مهم کنگره برگزاری یادواره‌های شهدا بود که در سطح استان اتفاق افتاد و فضای فرهنگی استان را تغییر داد به طوری که حدود چهار هزار یادواره برگزار شد و ۲ هزار یادواره مدرسه محور بود.وی ادامه داد: یک برنامه دیگر در قالب کنگره شهدای همدان پیش‌بینی شد، برنامه فصل شیدایی بود که ۱۵ شب با حضور ۱۵۰ هزار نفر از مردم انجام شد.

سردار مجیدی خاطرنشان کرد: امروز شاهد برگزاری دو برنامه باز هم در قالب کنگره شهدا هستیم که یکی توزیع ۳ هزار و ۵۳۵ جهیزیه است که ۸۰۰ جهیزیه امروز توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه در دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس همدان ۱۱۰ ناشر حضور دارند عنوان کرد: از ابتدای اجلاسیه کنگره ۲۷۰ کتاب منتشر شده است که همه آنها همراه با عنایت خداوند بود زیرا تولید کتاب با چنین رقمی در این مدت زمان ناممکن بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها