شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰
از نشست ادبی صدای پای آب تا برگزاری انجمن شعر در هرمزگان

هرمزگان- به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک، ویژه برنامه هایی از نشست ادبی صدای پای آب تا برگزاری انجمن شعر در هرمزگان برگزار می‌شود.

مدیرکل کانون هرمزگان در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، ضمن تبریک روز جهانی و هفته ملی کودک گفت: همزمان با سراسر کشور و با شروع روز جهانی و هفته ملی کودک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان، با شعار کودکی بهتر، زندگی بهتر، ویژه برنامه‌های فرهنگی هنری و ادبی را در طول هفته برگزار می‌کند.

پروین پشتکوهی افزود: کودکان، سرمایه ارزشمند هر جامعه هستند و آینده جامعه در گرو توجه به جایگاه و پرورش صحیح آن‌ها است. بنابراین، حفاظت از حقوق آنان در تمامی زمینه‌های زندگی امری ضروری است.

وی هفته ملی کودک را به عنوان فرصت و نقطه عطفی برای توجه به نیازها و خواسته‌های کودکان دانست و بیان کرد: با هدف بهبود شرایط نیاز و خواسته‌های کودکان در این هفته، اقداماتی انجام می‌شود تا مسائل مربوط به کودکان مورد توجه قرار گیرد و آگاهی افزایی درباره حقوق کودکان به وجود آید و توجه بیشتری به مسائل آنان معطوف شده و راهکارهایی برای حفاظت از حقوق آنان ارائه شود.

او اضافه کرد: هفته ملی کودک فرصتی است تا جامعه به وجود و نیازهای کودکان توجه بیشتری داشته باشد و برنامه‌هایی برای مراقبت و حمایت از آنان انجام گیرد.

در همین راستا مدیرکل کانون هرمزگان ویژه برنامه های روز جهانی و هفته ملی کودک را  اعلام کرد و گفت: افتتاح خانه محیط زیست در مرکز علوم‌، نشست ادبی صدای پای آب، دیدار با فرزند شهید، حضور اعضای برگزیده کانون هرمزگان همراه کارشناس در برنامه سرپناه صدا و سیمای مرکز خلیج فارس، نمایش فیلم توسط پیک امید کانون در روستاها، ویژه برنامه روز جهانی کودک در پارک غدیر بندرعباس، اعزام قصه گو به مراکز فرهنگی و آموزشی، اجرای برنامه در مدارس و مهدکودک ها، عضویت رایگان کودکان و نوجوانان در مراکز کانون، برنامه بخش مکاتبه‌ای کانون در روستای جغین رودان ازجمله برنامه ها است.

وی گفت: همچنین اجرای رویداد بازی های رایانه‌ای در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس، ارسال نامه اولی کانون برای جذب عضو مکاتبه‌ای در کانون اصلاح و تربیت، انجام برنامه نهال کاری در مرکز زیباشهربندرعباس، نشست با فعالین حوزه کودک و نوجوان روستاها (طرح یاسمن)، همکاری با کتابخانه امام زاده سید مظفر، برگزاری نشست آموزشی والد آگاه (آموزش ایمنی فردی به کودکان)، برگزاری انجمن شعر، برگزاری نشست تفاهم نامه با رسانه ها برای تشکیل باشگاه خبری کودک و نوجوان، تقدیر از خبرنگاران حوزه کودک و نوجوان، نشست مدیرکل کانون با اعضای فعال مراکز کانون، اجرای برنامه یار قدیمی و دیدار با کودکان و نوجوانان شیرخوارگاه (خانه ایتام) و اجرای ویژه برنامه های فرهنگی هنری و ادبی  در مراکز سراسر استان ازجمله این برنامه‌ها است.

( ۱۵ تا ۲۱ مهر ) روز جهانی و هفته ملی کودک نامگذاری شده است و در این هفته با هدف معطوف کردن توجه جامعه به حقوق کودکان، تقویت هماهنگی و هم سویی بین سازمان‌های موثر و بخش‌های فعال در حوزه کودکان و ایجاد فضایی شورانگیز و به یادماندنی با مشارکت کودکان در مدارس ابتدایی و مراکز پیش دبستانی برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها