چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹
فراخوان پویش ملی «کتاب من، صدای تو» منتشر شد

فراخوان پویش ملی «کتاب من، صدای تو» با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی جهت مشارکت عموم علاقه‌مندان به کتاب توسط انتشارات علمی و فرهنگی و شرکت فرهنگ فیلم تهران منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ شرکت «فرهنگ فیلم تهران» با حمایت «انتشارات علمی و فرهنگی» پویش سراسری «کتاب من، صدای تو» را برگزار می‌کند.

این پویش که با هدف ترویج کتابخوانی و استفاده از ظرفیت‌های چندرسانه‌ای در بسط مفاهیم مکتوب و جذاب‌سازی و ارائه محتوا برای نسل‌ جدید طراحی شده، از مخاطبان خود دعوت می‌کند تا با خوانش بخشي از کتاب‌های انتشارات علمی و فرهنگی به عنوان قديمي ترين و پرتيراژترين ناشر مدرن ايراني با سابقه ۷۰ ساله در حوزه نشر به انتخاب خود، ویدیوکلیپ‌هایی تهیه و در صفحات فضای مجازی خود بارگذاری کنند.  

متن فراخوان این رویداد فرهنگی به شرح زیر است:

مقدمه:

حتما شما هم دوست داريد براي ديگران كتاب بخوانيد يا كتابي را با صدای خودتان به عزيزانتان هديه كنيد… پویش «کتاب من، صدای تو» كه به همت شرکت فرهنگ فیلم تهران و با حمایت انتشارات علمی و فرهنگی برگزار می‌شود، با هدف ترویج کتابخوانی و استفاده از ظرفیت‌های چندرسانه‌ای در بسط مفاهیم مکتوب و جذاب‌سازی و ارائه محتوا برای نسل‌ جدید اين فرصت را در اختيار شما قرار می‌دهد.

برای شركت در اين پويش ملي می‌توانيد در مدت زمان ١-٣ دقيقه از يكي از ٥٠٠٠ كتاب انتشارات علمي و فرهنگي را كه طي ٧٠سال گذشته چاپ شده است، بخوانيد و ويدئوي آنرا در فضاي مجازي شخصي خود منتشر کنید.
پویش «کتاب من، صدای تو» براي فضای مجازی و به طور ویژه اینستاگرام طراحی شده است.

ضوابط و مقررات:

علاقه‌مندان به شرکت در پویش باید ویدیوکلیپ‌های تهیه شده از خوانش کتابهاي انتشارات علمی و فرهنگی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده و با تگ کردن صفحه شرکت فرهنگ فیلم تهران با شناسه کاربری @farhang_film در این رویداد سراسری اعلام حضور نمايند.

شركت كنندگان در انتخاب موضوعات كتب آزادند؛ اما کتاب یا کتبِ مورد نظر شرکت کنندگان برای تهیه ویدیوکلیپ الزاما باید از فهرست کتاب‌های انتشارات علمی و فرهنگی انتخاب شده باشد.

ویدیوکلیپ‌های ضبط شده باید دارای مدت زمان حداقل یک و حداکثر سه دقیقه باشند.

هر شرکت کننده مجاز است حداکثر تا ۵ ویدیوکلیپ از خوانش ۵ کتاب مختلف را به دبیرخانه پویش ارسال کند.

محدودیت سنی برای متقاضیان حضور در این پویش از سوی دبیرخانه در نظر گرفته نشده است.

تصاویر باید به صورت افقی فیلمبرداری شده و همزمان در قالب پست و استوری در صفحه اینستاگرام شرکت کننده بارگذاری شود.

ذکر نام و نام خانوادگی شرکت کننده، عنوان کتاب، صفحه یا بخش‌های منتخب کتاب جهت خوانش در ابتدای ویدیو ضروری است و عدم برخورداری از این بخش به منزله کنار گذاشته شدن ویدیوی ارسالی از رقابت پویش محسوب می‌شود.

ویدیوکلیپ‌هایی که از کتب همسان با كتابهاي انتشارات علمی و فرهنگی اما متعلق به دیگر نشرها تهیه شده باشند، در داوری شرکت داده نخواهند شد.

ویدیوکلیپ‌ها می‌توانند توسط تلفن‌های همراه، دوربین‌های خانگی و ساده یا دوربین‌های حرفه‌ای ضبط شوند.
 
 
جوایز:

گفتنی است علاوه بر ايجاد فرصت حضور در دوره‌های گویندگی رایگان شرکت فرهنگ فیلم تهران و عقد قرارداد با انتشارات علمی و فرهنگی به عنوان گوينده کتب صوتی براي ١٠ شركت كننده اول، به همگي اين افراد جايزه نقدي و عضويت باشگاه طلايی مخاطبان انتشارات علمي فرهنگی تعلق خواهد گرفت.

تقویم برگزاری:

آغاز فرآیند ثبت نام: ۱۵ مهر ۱۴۰۲
آخرین مهلت ثبت نام: ۱۴ آبان ۱۴۰۲
آغاز انتخاب و داوری آثار: ۱۵ آبان ۱۴۰۲
اختتامیه: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ همزمان با روز كتاب و كتابخوانی

نشانی دبیرخانه:

تهران، خیابان آفریقا، نرسیده به چهارراه شهید حقانی، کوچه علمی و فرهنگی (کمان)، پلاک۲۵، انتشارات علمی و فرهنگی. 
کدپستی: ۱۵۱۸۷۳۶۳۱۳

دبیرخانه مجازی:
https://instagram.com/farhang_film?igshid=NzZhOTFlYzFmZQ==

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها