پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۱
کتاب « بزن بریم اسکرچ » در بجنورد به چاپ رسید

خراسان شمالی- عاطفه نعمتی نویسنده جوان بجنوردی گفت: کتاب « بزن بریم اسکرچ » به همت انتشارات زبان علم در بجنورد منتشر شد.

عاطفه نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران ( ایبنا ) در بجنورد، اظهار کرد: این کتاب در راستای آموزش برنامه‌نویسی به کودکان طراحی و آماده شده است و دارای ویژگی‌های متعددی است که می‌تواند روند آموزش و یادگیری اسکرچ را به دلیل همراستا بودن با کلیه اهداف کتاب درسی و مقطع ابتدایی و داشتن Qr جهت نمایش فیلم‌های مرتبط آسان و جذاب‌تر کند.
 
وی بیان کرد: این کتاب در ۵۷ صفحه در قطع رقعی بصورت رنگی به چاپ رسیده است.
 
نعمتی افزود: اسکرچ یک زبان برنامه نویسی برای کودکان و نوجوانان است که به دلیل سادگی و جذاب بودن محیط کار، قابل درک بودن دستورات و عملیات‌، دارا بودن تمامی مفاهیم و امکاناتی که یک برنامه‌نویس به آن احتیاج دارد و همچنین رایگان بودن و در دسترس بودن آن رشد سریعی داشته است.
 
وی تاکید کرد: فقط کافیست برای مشاهده فیلم‌های آموزشی این کتاب کد کیوآر را با گوشی اسکن و با ورود به لینک فیلم نمایش داده شده را ببینید.
 
نعمتی تصریح کرد: درست است این زبان برای آموزش به کودکان ۸ الی ۱۶ سال طراحی شده است اما به جرات می‌توان گفت که زبانی بسیار مفید برای بزرگسالانی است که به تازگی قصد فراگرفتن مفاهیم برنامه‌نویسی را دارند و به این افراد توصیه می‌شود که Scratch اولین زبانی باشد که می‌آموزند.
 
وی خاطرنشان کرد: تفکر منطقی به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا یک مسئله را از ابعاد مختلف بررسی و در ریشه‌یابی درست مسئله دقیق، راه حلی با کمترین میزان خطا را پیشنهاد دهند.
 
نعمتی گفت: یادگیری زبان برنامه‌نویسی اسکرچ تاثیر بسزایی در پرورش تفکر منطقی کودکان خواهد داشت. 
 
وی در پایان اظهار کرد: در کتاب بزن بریم اسکرچ سعی شده است تا علاوه بر معرفی محیط برنامه و ابزارهای موجود، با انجام پروژه‌ها و مثال‌های مختلف، یادگیری بهتری صورت و همچنین با قرار دادن کیوآرکد(QR cod) امکان دسترسی به فیلم‌های آموزشی برای مخاطبان گرامی فراهم گردد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها