شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۲
«بدانید من فاطمه هستم» منتشر شد

کتاب «بدانید من فاطمه هستم» با بهره‌گیری از حدود 130 منبع شیعه و سنی تلاش کرده تا مطالبی جامع از طول زندگانی حضرت صدیقه طاهره(س) جمع‌آوری کند تا کتابی به نسبت کامل و مفید برای مخاطبان علاقه‌مند به آشنایی با یگانه سرور زنان دو عالم فراهم کرده باشد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، حضرت زهرا(س) یگانه دختر آخرین رسول خدا(ص) و محبوب‌ترین فرد نزد آن حضرت است. بانویی قدسی که تنها بانویی است که دختر معصوم، همسر معصوم و مادر معصوم است. برای شناخت ابعاد شخصیت این بزرگوار بررسی تمامی اتفاقات و حوادث زندگی ایشان از پیش از تولد تا پس از شهادت ضروری است. از موضوع تولد ایشان که جنبه‌های رازگونه و پیچیده‌ای دارد و برنامه‌ریزی طولانی الهی داشته است تا زندگی دنیوی کوتاه آن بانو که ناگفته‌های بسیاری دارد و نامعلوم بودن مدفن شریف او، که سال‌هاست دل عاشقان را داغدار ساخته؛ نشان می‌دهد که قدرش همچون قبرش ناشناخته مانده، و زندگی او سِرِّ غامض و سربه‌مُهری است و فقط نکاتی از آن، به‌واسطه سخنان فرزندان بزرگوارش به ما رسیده و برای شنیدن همین نکات هم، ظرف ذهن ما بسی کوچک و کم‌حجم است.

کتاب «بدانید من فاطمه هستم» که به همت واحد پژوهش مؤسسه فرهنگی موعود عصر گردآوری شده است با بهره‌گیری از حدود 130 منبع شیعه و سنی تلاش کرده تا مطالبی جامع از طول زندگانی حضرت صدیقه طاهره(س) جمع‌آوری کند تا کتابی به نسبت کامل و مفید برای مخاطبان علاقه‌مند به آشنایی با یگانه سرور زنان دو عالم فراهم کرده باشد.

نام این کتاب برگفته از سخنان حضرت زهرا(س) در مواجهه با در بزرگان مهاجر و انصار است جماعتی که سودای قدرت، آنان را از درک و تصدیق حقایق، ناتوان ساخته و از جاده حق و صراط مستقیم منحرف کرده بود و حضرت خود را این‌گونه به آنان معرفی می‌نماید: «ای مردم، بدانید که من فاطمه‌ام و پدرم، محمد(س) است. آغاز و انجام سخن من برحق است. آنچه می‌گویم ناروا نیست و آنچه انجام می‌دهم نیز بر ناروا تکیه ندارد».

این کتاب که پیش از این در انتشارات موعود عصر به چاپ رسیده بود، اکنون با همراهی این نشر در انتشارات کتاب جمکران در 366 صفحه و به قیمت 210هزار تومان به چاپ رسیده است.

سرفصل‌هایی که در این کتاب به آن‌ها پرداخته شده عبارت‌اند از: گذری بر اسرار تولد حضرت زهرا، شخصیت حضرت در کلام وحی،‌ ولایت حضرت، سیمای حضرت در روز قیامت، اسرار و آثار تسبیح حضرت، دلایل مخفی بودن مزار حضرت، سخنان حضرت و خطبه‌های ایشان، کرامات و معجزات حضرت، فدک،‌شیعیان حضرت، دفاع حضرت فاطمه(س) از امامت و ولایت، حضرتو رسالت‌های اجتماعی، مناقب حضرت.

در قسمتی از کتاب می خوانیم: «در بررسی ابعاد شخصیت حضرت فاطمه، ولیدةالإسلام(س)، موضوع تولد ایشان یکی از جنبه‌های رازگونه و پیچیده‌ای است که برنامه‌ریزی طولانی الهی داشته است. همانگونه که زندگی کوتاه دنیوی آن بانو هنوز سرشار از ناگفته‌های زیاد است و نامعلوم بودن مدفن شریف او، سالهاست دل عاشقان را داغدار ساخته و قدرش همچون قبرش ناشناخته مانده، تولد او نیز سِرِّ غامض و سربه‌مُهری است که فقط نکاتی از آن، به‌واسطه سخنان فرزندان بزرگوارش به ما رسیده و برای شنیدن همین نکات هم، ظرف ذهن ما بسی کوچک و کم‌حجم است.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها