پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۳
تلاش برای تقویت فرهنگ و هنر در کهگیلویه و بویراحمد/ اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان به دفاتر انجمن سینمای جوان کشور

کهگیلویه و بویراحمد- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نگاه ما در استان کهگیلویه و بویراحمد تقویت هرچه بیشتر حوزه فرهنگ و هنر است و برای تحقق این هدف باید زیرساخت‌ها فراهم شود.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از یاسوج، محمدمهدی اسماعیلی در آیین اختتامیه شصت و هفتمین جشنواره منطقه‌ای فیلم جوان یاسوج با اشاره به رکود ۱۶ ساله ساخت مجتمع فرهنگی و هنری شهر یاسوج اظهار داشت: طولانی شدن پروژه‌ها راضی‌کننده نیست و پروژه‌های طولانی مدت، امید را در مخاطب کاهش می دهد.

وی ادامه داد: طبق بازدیدی که از مجتمع فرهنگی و هنری شهر یاسوج داشتم به هنرمندان این نوید را می‌دهم فاز اول این پروژه به زودی بهره‌برداری می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه شهرهای با جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر باید مجموعه سینمایی داشته باشند، گفت: برای شهر یاسوج پردیس سینمایی فاخر در دستور کار است و به محض تامین زمین، سینمایی در شأن این استان دایر می‌شود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین بخش سینما برای این وزارتخانه، انجمن سینمای جوان است و بسیاری از هنرمندان اصیل این استان در این انجمن رشد کرده‌اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان به دفاتر انجمن سینمای جوان کشور اختصاص خواهد یافت تا این دفاتر به صورت جدی نوسازی شود.

اسماعیلی گفت: سهم هر دفتر از ۴ تا ۹ میلیارد تومان است تا فضای کار تولید قوی برای سینماگران ایجاد شود.

وی تاکید کرد: در این استان نیز با استاندار توافق شد که 4 میلیارد تومان را وزارت ارشاد در سازمان سینمایی تامین و بقیه را استاندار تقبل کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها