یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۵
طرح «نذر کتاب، نذر دانایی» در بندرعباس اجرا می‌شود

هرمزگان- بنیانگذار گروه «وقف کتاب برای مطالعه در گردش هرمزگان» گفت: طرح «نذر کتاب، نذر دانایی» در بندرعباس اجرا می‌شود.

بنیانگذار گروه «وقف کتاب برای مطالعه در گردش هرمزگان» در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، از اجرای طرح نذر کتاب، نذر دانایی خبر داد و افزود: این طرح برای نخستین بار است که در کلانشهر بندرعباس با مرکزیت امامزاده سید مظفر (ع) اجرا می‌شود.

مهدی فیروزی ادامه داد: از اهداف ما آشنایی نسل جوان با شهدا، آموزه‌های مذهبی و سیره اهل بیت علیه‌السلام، ترویج فرهنگ کتابخوانی و همچنین ارتقای آگاهی افراد است.

وی اضافه کرد: در این راستا از مردم می‌خواهیم کتاب‌های بلا استفاده و یا مورد علاقه خود را  به‌صورت  نذر کتاب تهیه به نیت وقف یا هدیه در اختیار ما در کتابخانه حسینیه حرم امامزاده سید مظفر (ع) بندرعباس قرار دهند.

مسئول گروه «وقف کتاب برای مطالعه در گردش هرمزگان» گفت: سنت نذر، خصوصا نذر کتاب حرکتی بسیار  ارزشمند است چون علاوه بر اینکه نیت نذر در حال انجام است، کتاب‌های جمع‌آوری شده پس از ارزیابی و کنترل، به مناطق کمتر توسعه یافته نیز  ارسال خواهد شد.

او افزود: همکاران ما به‌صورت همزمان، کتاب‌های مذهبی، مهدوی و شهدایی را به شکل وقف مطالعه در گردش در اختیار زوار،  نمازگزاران و مجاورین حرم آقا سید مظفر (ع) قرار می‌دهند تا پس از مطالعه دوباره به کتابخانه حرم برگردد و این نذر و وقف فرهنگی که به نوعی باقیات صالحات است همچنان  در گردش ادامه داشته باشد.

فیروزی ابراز داشت: افراد و اشخاص هم می‌توانند در این پویش که از روز اربعین آغاز شده و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد مشارکت داشته باشند.

این چهره مروج کتاب و کتابخوانی اعلام کرد: تا امروز بیش از یک هزار و 500 جلد کتاب اهدا شده که برآورد ریالی آن رقمی بیش از ۱۲۰ میلیون تومان است.

مهدی فیروزی در پایان گفت: این مقدار کتاب جمع آوری شده در امامزاده سید مظفر (ع)، مسجد جامع و مناطق کمتر برخوردار شهر بندرعباس و همچنین بین ۶ کتابخانه اصلی و بزرگ سطح شهر ، خصوصا کتابخانه سید احمد خمینی ره که با هماهنگی نهاد کتابخانه‌های استان هرمزگان تعاملی بسیار خوب با گروه ما داشته‌اند،  توزیع خواهد شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها