شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۵
رویداد «خیمه کتاب با عشایر» در همدان برگزار شد

همدان - اولین رویداد یک روزه ارائه خدمات فرهنگی جهادی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان به جامعه عشایر با عنوان «خیمه کتاب با عشایر» در همدان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، سلسله برنامه‌های فرهنگی و جهادی کتاب محور «خیمه کتاب با عشایر» در شهرستان همدان با هدف توسعه عدالت فرهنگی و تسهیل دسترسی جامعه عشایر به کتاب و منابع اطلاعاتی به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان برنامه‌ریزی و با همکاری کانون خدمت رضوی شهرستان و اداره امور عشایر استان برگزار می‌شود که تاکنون یکی از این سلسله برنامه‌ها در جمع عشایر برگزار شد.

برگزاری برنامه‌های فرهنگی در مناطق کم برخوردار یکی از مهمترین اهداف اداره کتابخانه‌های شهرستان همدان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و ایجاد امکان استفاده برابر از منابع و خدمات کتابخانه‌ای برای عموم مردم جامعه است.

هدف از اجرای «خیمه کتاب با عشایر» توجه به کودکان و نوجوانان عشایر است چرا که یکی از ضرورت‌های ترویج کتابخوانی، شناخت مخاطب است و قشر خاصی مانند عشایر قطعا نیازمندی‌های فرهنگی و آموزشی متفاوتی دارند.

 برنامه «خیمه کتاب با عشایر» در اولین رویداد یک روزه خود با حضور جمعی از همکاران و کتابداران اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان، کارشناسان مشاور مذهبی ( روانشناس مذهبی و دینی برای ازدواج و خانواده) و مشاور کودک و نوجوان و... برگزار و به ارائه خدمات فرهنگی در منطقه عشایری «قشلاق آق‌تپه» پرداخت.

قصه‌گویی، قصه‌خوانی و نقاشی با محوریت منابع دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی با موضوعات مذهبی برای کودکان، نوجوانان؛ مشاوره فردی و چهره به چهره با دختران نوجوان و بانوان عشایر؛ تفسیر نقاشی و تحلیل روانشناسی آن توسط کارشناس مربوطه با هدف پی بردن به مشکلات و درونیات کودکان و ... از جمله فعالیت هایی است که در این رویداد یک روزه انجام شد.

پایان بخش این رویداد یک روزه جهادی، توزیع پک فرهنگی، آموزشی و سرگرمی هدایا شامل ( کتاب، تابلو وایت برد، دفترچه نقاشی، مدادرنگی، توپ و اسباب بازی و ... ) بود که توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان تامین و اهدا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها