یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۷
تقابل هما و آهو خانوم در قالب یک فیلم کوتاه

ابوذر پاک‌نژاد، نویسنده و کارگردان سینمای کوتاه، تازه‌ترین فیلم کوتاه خود را با عنوان «شوهر آهو خانم» در تهران تولید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فیلم کوتاه شوهر آهو خانم چهارمین فیلم کوتاه ابوذر پاک‌نژاد، که از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران است، پس از سه روز فیلم‌برداری در تهران، درحال‌حاضر مراحل پایانی پس‌تولید را پشت سر می‌گذارد.

کتاب شوهر آهو خانم اثر علی‌محمد افغانی، سرگذشت یک یا چند تن و حوادث آن، وقایع روزانه یک یا چند شهر نیست، بلکه تمامی روزگار ما و ماجراهای زمانه همچون شط پهناوری در آن جاری است و اهمیت این رمان در همین است، در اینکه همچون آیینه چهاربعدی عظیمی خصوصیات برجسته روزگار ما را منعکس ساخته است.

این کتاب نخستین‌ بار در مهرماه سال ۱۳۴۰ در ۹۰۰ صفحه با سرمایه خود مؤلف انتشار یافت و به‌دلیل طرح خُلق‌وخوی عامه مردم و خَلق یک تراژدی از زندگی آن‌ها، به‌عنوان یک رمان اجتماعی شهرت پیدا کرد.

فیلم کوتاه شوهر آهو خانم روایتگر داستان پیرمردی است که برای رهایی از تنهایی دست به هر کاری می‌زند و اسماعیل محرابی، نقش این پیرمرد را ایفا می‌کند.
اسماعیل محرابی، فرخنده فرمانی‌زاده، هما شهیدزاده، شهرزاد صانع، نیوشا شهریوری، یوسف فضلی و اعظم تاجیک بازیگرانی هستند که در این فیلم کوتاه ۱۶دقیقه‌ای که در ژانر ملودرام تهیه و تولید شده است، نقش‌آفرینی کرده‌اند. اصلاح رنگ‌ و نور و جلوه‌های ویژه این فیلم کوتاه باقی مانده است که با اتمام این دو فرآیند برای حضور در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی آماده نمایش می‌شود.

ابوذر پاک‌نژاد فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما با گرایش فیلم‌نامه‌نویسی از دانشگاه سوره تهران است و فیلم‌سازی را به‌صورت حرفه‌ای از سال 1397 آغاز کرده و به‌غیر از شوهر آهو خانم، سه فیلم کوتاه امشب، کدر و ضدیخ را به تهیه‌کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران تولید کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها