شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۲
نخستین نرم‌افزار قرآنی شرکت ملی گاز ایران رونمایی شد

خراسان‌رضوی- همزمان با مراسم اختتامیه بیست‌وچهارمین دوره مسابقات قرآنی شرکت ملی گاز با عنوان (بهار در بهار) در مشهد مقدس، نخستین نرم افزار قرآنی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در مشهد، اختتامییه بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه ویژه فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایران به میزبانی مشهد مقدس ظهر شنبه برگزار و در این مراسم به منظور منظور ترویج فرهنگ قرآنی، نرم افزار قرآنی شرکت ملی گاز رونمایی شد.
 
محمد کامل، مدیر منطقه ۴ عملیات انتقال گاز ایران در این مراسم گفت: حدود ۳۰۰ نفر از فرزندان شرکت ملی گاز در بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه شرکت کردند که در این مراسم از برگزیدگان بخش پسران تقدیر شد و از تاریخ 16 مردادماه مسابقات در بخش دختران نیز به میزبانی مشهد برگزار خواهد شد.
 
 وی با بیان اینکه قرآن نور الهی و کتاب سعادت و امانت حق تعالی، در جامعه است، ادامه داد: ما در زمانه ای زندگی می‌کنیم که انواع تبلیغات و انحرافات عقل و دین انسان‌ها را مورد تهاجم قرار داده و شکی نیست که هر چه تاریکی بیشتر شود به نور بیشتری نیاز داریم و هرچه امواج خطرناکتر شوند، کشتی مطمئن‌تری لازم است.
 
کامل در ادامه از پدران و مادرانی که فرزندان قرآنی تربیت کردند، قدردانی کرد و افزود: مهمترین نقشی که قرآن توانسته با آن عظمتش در زندگی ما داشته باشد، ایجاد صبر در برابر سختی ها و مشکلاتی است که روزمره با آن مواجه می‌شویم و چه بسیار موانعی که با حضور قرآن از سر راه برداشته شده اند.
 
طاها کبیری، دبیر شورای فرهنگی و رییس دارالقرآن شرکت ملی گاز ایران نیز در مراسم اختتامیه بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه ویژه فرزندان کارکنان شرکت ملی گاز ایران در مشهد با اشاره به رونمایی از نرم افزار قرآنی گفت: به دنبال این هستیم که با راهکارهای نو در جهت عمومیت بخشیدن به مفاهیم قرآنی در بین کارکنان، سطح فرهنگ و جایگاه مهم قرآن را در بین کارکنان و خانواده آنان گسترش دهیم.

وی یادآور شد: در مرحله مقدماتی این مسابقات شاهد حضور 7 هزار نفر بودیم.


 
امیری، مدیر توسعه منابع انسانی و رئیس شورای فرهنگی شرکت ملی گاز ایران هم در این مراسم گفت: با افتخار امروز اختتامیه بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآن و نهج البلاغه فرزندان شرکت ملی گاز ایران را برگزار می‌کنیم، چرا که بیست و چهار سال است که این برنامه را در شرکت گاز برگزار می‌کنیم و کمتر جایی را می‌توان پیدا کرد که چنین اتفاقی بصورت مستمر ادامه یابد.
 
 وی در مورد رونمایی از نرم افزار قرآنی نیز گفت: این نرم افزار آموزشی است؛ کار همکاران ما در شرکت گاز بی‌وقفه است و این خستگی ها را جز با کلام وحی و آسمانی قرآن نمی‌توان برطرف کرد.
 
امیری اظهار امیدواری کرد: با این نرم افزار تمامی 30 هزار نفر همکاران شرکت ملی گاز ایران به روخوانی قرآن مسلط شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها