سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۰
نهمین دوره جشنواره خاتم فراخوان داد

فراخوان نهمین دوره جشنواره داستان خاتم با موضوع پیامبر اسلام (ص) منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، بر اساس فراخوان منتشر شده، محورهای نهمین دوره جشنواره داستان خاتم شامل بازگویی و بازآفرینی شخصیت و شیوه زندگی پیامبر اکرم(ص)، نمایش تإثیر وجوه شخصیت پیامبر اکرم (ص) در زندگی نزدیکان، اصحاب و معاصران ایشان و آفرینش ابعاد  و نحوه‌ آشنایی و الفت با زندگی پیامبر در نظرگاه اشخاص و افراد دیگر در طول تاریخ تا دوران معاصر و امروز است.

این جشنواره در بخش‌های داستان کوتاه (حداکثر 5000 کلمه در حوزه‌های بزرگسال و کودک و نوجوان) و داستان کوتاه کوتاه (در حداکثر 100 کلمه) و نیز بخش ویژه (ارسال طرح رمان و شرکت در کارگاه نوشتن رمان) برگزار می‌شود.

آثاری که تنها از طریق پست و یا از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.khatamfestival.ir در فرمت‌های doc.docx.  وpdf  به همراه نشانی دقیق پستی و الکترونیک، شماره تلفن ثابت و همراه و شرح حال کوتاهی از نویسنده ارسال شود به بخش مسابقه راه می‌یابند.

آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره 29 اسفند امسال است و آیین اختتامیه خرداد 1403 برگزار می‌شود.

جوایز نویسندگان سه اثر برتر در هر یک از دو حوزه «کودک و نوجوان» و «بزرگسال» به ترتیب شامل نفر اول 200 میلیون ریال به همراه دیپلم افتخار، نفر دوم 140 میلیون ریال به همراه دیپلم افتخار و نفر سوم 90 میلیون ریال به همراه دیپلم افتخار است و به برگزیدگان چهارم تا ششم 10 میلیون ریال به همراه لوح تقدیر اعطا می‌شود. به صاحبان پنج اثر برتر در بخش داستان کوتاه کوتاه نیز مبلغ 10 میلیون ریال اعطا می‌شود. جایزه بخش ویژه نیز شرکت رایگان در کارگاه رمان‌نویسی وخرید و انتشار آثار برگزیده است.
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها