دوشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۴
سوزاندن قرآن، سوزاندن عقل‌گرایی است

۱۱۰ نفر از قاریان، حافظان و فعالان قرآنی عضو گروه همخوانی و تواشیح بین المللی محمد رسول الله (ص) در بیانیه ای اهانت به ساحت قرآن را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) ۱۱۰ نفر از قاریان، حافظان و فعالان قرآنی عضو گروه همخوانی و تواشیح بین المللی محمد رسول الله (ص) در بیانیه‌ای اهانت به ساحت قرآن را محکوم کردند. متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

می‌خواهند نور خدا را با دهان‌هایشان خاموش کنند در حالی که خدا کامل کننده نور خود است، گرچه کافران خوش نداشته باشند. (سوره صف آیه ٨)

قرآن، کتاب هدایت و رحمت برای تمام انسان هاست که سرشار از محبت و آموزه‌های علمی برای ماست.

سوزاندن مکرر قرآن کریم، این کلام خدا و آخرین راهنمای نازل شده از جانب باری تعالی، صرفاً سوزاندن قلب پیروان آئین محمد (ص) نیست، بلکه سوزاندن آخرین نسخه از فرمان خداوند به بشریت و دین باوران برای رقابت در عشق، برادری و صلح جهانی است. سوزاندن قرآن، سوزاندن عقل‌گرایی و دعوت خداوند متعال به خرد و خردمحوری در امور و تعطیلی دکان بت پرستی و خرافه گرایی کهن و مدرن است و سوزاندن قرآن، سوزاندن تمام کتاب‌های ادیان الهی است چرا که قرآن تصدیق کننده و تکمیل کننده سایر ادیان الهی است.

اکنون دشمنان انسانیت در تلاش هستند با نابود کردن راه سعادت و کمال که به واسطه این کتاب نورانی و مقدس برای تمام انسان‌ها فارغ از دین، قومیت، نژاد، زبان و رنگ نازل شده است مسیر شیطانی و پلیدی را به نمایش درآورند.

اهانت وقیحانه به ساحت مقدس قرآن کریم با مجوز مکرر دولت سوئد و صحنه گردانی ایادی صهیونیستی و استکباری، همزمان با تجمع میلیونی مسلمانان در کنگره عظیم حج ابراهیمی (ع) و بعد از آن در شروع سال قمری جدید، سیاست عجزآلود غرب در برابر دوره جدید همگرایی و تعامل کشورهای مسلمان با یکدیگر است. این اقدامات نسنجیده، تحریک آمیز و غیرقابل قبول، مصداقی از خشونت‌گرایی و نفرت پراکنی است که مغایر با کنوانسیون اروپایی حقوق بشر و کنوانسیون ۱۹۶۶ رفع تبعیض نژادی و نفرت پراکنی است که کشور سوئد به آنها ملحق شده است.

فارغ از بهانه مضحک اعلام شده برای عمل شنیع سوزاندن کتاب خدا و تمسک به آزادی بیان که همواره بهانه این نظام‌ها در توهین به اسلام و القا منویات خود بوده است، پرده برداری از اراده علنی و جسورانه این نوع نگرش است که به طریقی «هل من مبارز» طلبیده و از اساس سودای دیگر در سر دارد.

امری که می‌بایست زمینه ساز اتحاد جامعه اسلامی و هوشیاری در برابر اقدامات برنامه ریزی شده بعدی باشد. همچنین چنین اقداماتی توسط کسانی که مدعی حقوق بشر در غرب هستند نشان می‌دهد هیچ یک از این عهود در برابر اغراض نفرت انگیز آنان از جایگاهی برخوردار نیست.

ما خادمان قرآن کریم در گروه تواشیح بین المللی حضرت محمد رسول الله (ص) ضمن محکوم کردن اقدام شنیع و شیطانی توهین به ساحت مقدس و نورانی کلام الله مجید در کشور سوئد و تمام نقاط جهان، اعلام می‌داریم تا پای جان برای اعتلای فرهنگ ناب و پرمهر قرآن کریم تلاش نمائیم و خواستار برخورد قاطعانه و عبرت آموز از سوی مسئولان کشور هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها