شنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۷
کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند» بررسی می‌شود

نقد و بررسی کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند» در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتابخانه تخصصی موزه ملی  انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نقد و بررسی کتاب «اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند» را با حضور شیرین زارع‌پور؛ نویسنده کتاب، سمیه عظیمی‌ستوده و فاطمه سلیمانی از منتقدین حوزه ادبیات دفاع مقدس برگزار می‌کند.

کتاب اینجا بالای تل، تکفیری‌ها می‌رقصند دربرگیرنده زندگی‌نامه شهید میرسیار با روایت‌هایی از دوستان و خانواده اوست که در قالب ۱۲ فصل گردآوری و تدوین شده‌اند.

شهید احسان میرسیار، فرزند اصغر میرسیار از پاسداران سپاه بود که سال ۱۳۵۹متولد شد و پس از ورود به سپاه و دیدن آموزش‌های مختلف نظامی، به‌عنوان یکی از نیروهای مدافع حرم لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) به سوریه اعزام و بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ به شهادت رسید. تا دو ماه تصور می‌شد این‌ شهید به اسارت نیروهای داعش درآمده اما پس از این ‌مدت مشخص شد شهید و مفقودالاثر است. میرسیار هنگام شهادت همراه با چند رزمنده دیگر ایرانی، سوری و افغانستانی بود و پیکرش پس از دو سال پیدا و به ایران منتقل شد.

این نشست روز یکشنبه ۱ مردادماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۱الی ۱۲صبح در سالن قصرشیرین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها