شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۰
اختتامیه دومین «مهرواره زبان مادری» برگزار می‌شود

هرمزگان- مهرواره زبان مادری«آوای حرا» با هدف پاسداشت زبان مادری و گویش‌های محلی استان دوشنبه این هفته در بندرعباس برگزار می شود.

دبیر مهرواره زبان مادری«آوای حرا» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در بندرعباس، گفت: جشنواره «دومین مهرواره آوای حرا» با محور موضوعی پاسداشت زبان مادری و گویش های محلی متداول در جزایر، روستاها و شهرهای استان هرمزگان که قرار بود ۱۸ تیرماه برابر با «روز ملی ادبیات کودک و نوجوان» برگزار شود، به دلیل همزمانی با نمایش زنده عروسکی «دنیای خیال‌انگیز  من» به بیستم و سپس به بیست و ششم تیرماه موکول شد.

طاهره مسافری افزود: ۱۰۲ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که ۹۸ اثر پذیرفته شد و به داوری رفت.

وی ادامه داد: علاقمندان در گروه های سنی مختلف در بخش‌های بازنویسی قصه‌های پدر بزرگ و مادربزرگ‌ها  تعداد ۴۰ اثر، در قالب شعر، تعداد ۳۲ اثر؛ در بخش داستان، ۲۰ اثر و در بخش متن ادبی، ۲ اثر باگویش های هرمزگان دریافت شد که از این تعداد ۱۹ اثر تقدیر خواهد شد.

وی ادامه داد: مدیران فرهنگی، اعضای مراکز فرهنگی و هنری کانون، دانش آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه، کارشناسان و مربیان مراکز فرهنگی، هنری و ادبی کانون، معلمان و اولیای تربیتی، استادان،  دانش آموختگان و دانشجویان رشته زبان ادبیات فارسی، نویسندگان، شاعران و والدین و مادران جوان در آئین اختتامیه حضور  خواهند داشت.

این مولف و شاعر هرمزگانی در پایان گفت: اختتامیه «مهرواره زبان مادری» «آوای حرا» ساعت ۹ صبح روز دوشنبه- بیست و ششم تیرماه در سالن سینمای اداره کل کانون پرورش فکری  کودکان و نوجوانان  هرمزگان در خیابان آیت الله غفاری  برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها