جمعه ۲۳ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۱
کتابِ «زنان جبهۀ جنوبی» نقد و بررسی می‌شود

در چهاردهمین جلسه از سلسله نشست‌های «عصر کتاب» کتاب «زنان جبهۀ جنوبی» مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ عصر روز، ۲۴ تیرماه چهاردهمین جلسه از سلسله نشست‌های «عصرانه کتاب» به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود. برگزارکننده این نشست‌ها مرکز مطالعات راهبردی ژرفا و اندیشکده هنر و رسانه (میز کتاب) هستند.

در این نشست‌ موضوع «روایت پشتیبانی جنگ اهواز توسط بانوان» با حضور چهره‌های شناخته شده فرهنگی و نویسندگان حوزه فرهنگ مقاومت مورد بحث و واکاوی قرار می‌گیرد. در چهاردهمین نشست «عصرانه کتاب» سمیه عظیمی ستوده، منتقد کتاب و مریم مرادی کوه‌باد، محقق کتاب صحبت خواهند کرد.

کتاب «زنان جبهه جنوبی؛ روایت پشتیبانی جنگ اهواز» با تحقیق مریم مرادی کوه‌آباد و قلم نرگس اسکندری به تازگی توسط انتشارات راه یار منتشر و روانه بازار نشر شده است.

صحنه‌های تأثیرگذار انقلاب اسلامی همواره شاهد حضور دختران روح‌الله در خط مقدم میدان بوده است. از تظاهرات علیه رژیم پهلوی تا عرصه‌های علمی پس از انقلاب و قله این حضور پرشکوه را می‌توان در عرصه دفاع مقدس دید. جایی که زنان پشتوانه مستحکم مردان دلیر برای دفاع از مرزهای انقلاب اسلامی بودند.

جایی که زنان پشت جبهه‌های دفاع به ترمیم زخم‌های جنگ می‌پرداختند و از مردان ایران پشتیبانی می‌کردند. زنانی که معنای واقعی سرباز گمنام بودند. «زنان جبهۀ جنوبی» تلاش کرده است تا گوشه‌ای از صحنه‌های مجاهدت بانوان اهوازی در پشت صحنه‌ی دفاع مقدس جبهه حق را روایت کند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست در ساعت ۱۴ به این آدرس اینترنتی مراجعه کنند:

https://aparat.com/jsrc.ir/live/?eitaafly
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها