دوشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۵
رایزنی تعاونی ناشران و کتابفروشان برای تأمین کاغذ مورد نیاز ناشران

دیدار هیئت تجاری گروه کاغذ «چن‌مینگ» با اعضای شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران با هدف تأمین کاغذ مورد نیاز ناشران و بحث درباره کاغذ‌ مورد نیاز ناشران ایرانی بحث و تبادل نظر شد.

سرویس مدیریت کتاب خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نشست دیدار هیئت تجاری گروه کاغذ «چن‌مینگ» و اعضای شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران دوشنبه (۱۲ تیرماه) با حضور ارشد عین‌الهی، مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران و‌ جمعی از اعضای هیئت مدیره، آقای «بی»، مدیرفروش منطقه‌ای ایران شرکت چینی چن‌مینگ، بابک عابدین، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنعت چاپ و بسته‌بندی و جمعی از اعضای هیئت مدیره این اتحادیه برگزار شد.
  
در این نشست، ارشد عین‌اللهی در سخنانی با اشاره به نیمه‌فعال شدن شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران از سال ۱۳۹۱ به‌دنبال ایجاد مشکلی در یک قرارداد کاری، گفت: در گذشته در میان ۶۵۰ عضو رسمی و حدود ۲ هزار ناشر غیرعضو کاغذ توزیع می‌کردیم اما در یک بازه زمانی این فعالیت‌ها متوقف شد اما از مهرماه 1401 هیئت‌مدیره جدید برای احیای شرکت تعاونی مستقر شد‌.
 
وی افزود: حدود ۴۵ هزار مترمربع انبار در شریف‌‌آباد و‌ 5 هزار مترمربع سوله برای نگهداری کاغذ داریم و دهه ۸۰، توزیع کاغذهای شرکت چوب و کاغذ مازندران را تعاونی‌ انجام می‌داد.
 
عین‌اللهی با بیان اینکه از سال گذشته با حضور در نمایشگاه آینده چاپ ایران و حضور زنجیره‌های تأمین صنعت چاپ و نشر تصمیم گرفتیم‌ به صورت جدی کار خود را دنبال کنیم، ادامه داد: بعد از اطلاع از حضور شرکت چینی چن‌مینگ در ایران و از سوی دیگر نیاز صنعت نشر کشور به کاغذ، تصمیم گرفتیم که رایزنی‌هایی برای تأمین کاغذ مورد نیاز ناشران با این شرکت داشته باشیم.
 
در ادامه این نشست، بابک عابدین نیز در سخنانی اتصال زنجیره‌های تأمین مصرف‌کنندگان، تولیدکنندگان و توزیع را از اهداف برگزاری نمایشگاه ایفپکس نام برد و گفت: هدف اصلی در نمایشگاه این است که پلتفرمی ایجاد کنیم تا توانمندی‌های تولید و صادراتی صنایع چاپ و بسته‌بندی کشور را به نمایش بگذاریم و این نمایشگاه را به یک محفل بین‌المللی تبدیل کنیم.
 
وی تأکید کرد: هدف‌گذاری این است که تا 5 سال آینده حدود ۳۰‌ درصد فضاهای این‌ رویداد را به شرکت‌ها و غرفه‌گذارانی خارج از ایران برای عرضه و فروش محصولات، مواد اولیه و ماشین‌آلات این صنعت اختصاص دهیم. با این روش افرادی که به این کالاها نیاز دارند از سراسر منطقه به نمایشگاه ایفپکس خواهند آمد. هدف اصلی و نهایی ایجاد ارتباط اقتصادی و یک اکوسیستم اقتصادی پویا و فعال در داخل مرزهای ایران است تا فعالان بخش‌های مختلف صنعت چاپ و بسته‌بندی بهره بیشتری از آن ببرند.
 
عابدین همچنین درباره حضور شرکت چن‌مینگ در این نمایشگاه، توضیح داد: این کارخانه سالانه حدود ۶ میلیون تُن تولید کاغذ دارد و ۲۰‌ خط تولید کاغذ می‌تواند در رفع نیاز ایران به کاغذ تحریر موثر باشد؛ بنابراین در تعاملی که با شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران داشتیم توانستیم آن‌ها را به این شرکت چینی متصل کنیم تا بتوانند نیازهای خود را در زمینه تامین کاغذ مورد نیاز ناشران برآورده کنند.
 
وی اظهار امیدواری کرد، این دیدار به ایجاد یک جریان اقتصادی سودآور برای تعاونی ناشران کتابفروشان تهران و شرکت چن‌مینگ شود و دستاوردهای خوبی برای صنعت نشر و فرهنگ کشور داشته باشد.
 
در بخش دیگر این نشست سیامک زرگران، مدیرعامل گروه بازرگانی اقیانوس آرام نیز در سخنانی شرکت چن‌مینگ را یکی از معتبرترین و با کیفیت‌ترین تولیدکنندگان کاغذ و مقوا در چین معرفی کرد و‌ گفت: هدف اصلی این مجموعه سرمایه‌گذاری و بازاریابی و آشنایی با فعالان صنعت چاپ و نشر داخل کشور است. در نشست امروز با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان تهران درباره کاغذ‌های مورد نیاز ناشران ایرانی بحث و تبادل نظر شد و به یک نیازسنجی کلی رسیدیم.

وی افزود: امیدواریم با حضور در نمایشگاه ایفپکس و ارتباط و تعامل با شرکت تعاونی ناشران و کتابفروشان، پنجره‌ای برای معرفی و آشنایی توانمندی‌های صنعت چاپ و نشر کشور ایجاد شود و تاثیر مثبتی در بیلان صادراتی صنعت چاپ و نشر کشور داشته باشیم.

زرگران با بیان اینکه تامین کاغذ مورد نیاز صنعت نشر کشور مهمترین هدف چن‌مینگ حضور در بازار ایران است، گفت: جلسه امروز نشست اولیه خوبی برای آشنایی هر دو گروه بود و امیدواریم در قالب نشست‌ها و دیدارهای آتی به یک تفاهم‌نامه کاری خوب و مناسب برسیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها