چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۰
«مادرم، بگذار بگویم» در بندرعباس روایت شد/ واگویه‌های کودکی یک نویسنده

هرمزگان- مجموعه «مادرم، بگذار بگویم» طی مراسمی با حضور نویسنده، ناشر و جمعی از علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بندرعباس، در این نشست «ویدا اقبالی»، نویسنده کتاب بیان کرد: این کتاب حاصل تجمیع مشاهدات اجتماعی و تجربیات شخصی من است که می‌توان آن را واگویه‌های کودکی دانست که اینک بزرگ شده و می‌خواهد حرف‌های مانده در دلش را با مادر خود در میان بگذارد.

وی همچنین با تقدیر از «مریم امیدی»، تصویرگر کتاب، افزود: «طرح‌های ساده اما مفهومی خانم امیدی به ایجاد تصوری روشن از نوشتار کمک کرد که می‌تواند به ارتباط بیشتر مخاطب با متن یاری رساند.

در ادامه برنامه، امیرحسین والا به عنوان ناشر کتاب، ضمن بیان روند چگونگی شکل‌گیری این مجموعه بیان کرد: یکی از مهمترین تفاوت‌های این کتاب با نمونه‌های مشابه را باید در این دانست که در این کتاب تنها به جنبه‌های روانشناختی و جامعه شناسی صرف توجه نشده و متن از نظر ادبیات و نوع روایت نیز روان و مطابق با فضای امروز جامعه است.

در بخش دیگری از این برنامه، «شهره طاعتی»، مددکار و فعال اجتماعی، درباره این کتاب گفت: «من نویسنده این کتاب را سال‌ها می شناسم و می‌دانم چون او یک مددکار اجتماعی است به خوبی با مشکلات پیرامون خود در جامعه آشنایی دارد. به همین دلیل است که کلام و نوشتار او نیز تاثیرگذار است.

در خلال برنامه جمعی از حاضران جلسه، که از فعالان اجتماعی و فرهنگی شهر بندرعباس و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی بودند، دیدگاه خود را در مورد نویسنده کتاب و آثار اجتماعی بیان داشتند و تجربیات خود را با دیگر حاضران در میان گذاشتند.

کتاب «مادرم، بگذار بگویم» در 128 صفحه و توسط انتشارات سومیتا به چاپ رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها