سه‌شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۵
برگزاری مرحله نهایی دومین دوسالانه قصه‌گویی نهال امید در منطقه آزاد ارس

معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از برگزاری مرحله نهایی و اختتامیه دومین دوسالانه «قصه‌گویی نهال امید» در منطقه آزاد ارس از ۳۰ خرداد تا اول تیرماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، محمدرضا هراتی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به برگزاری مرحله نهایی دومین دوسالانه قصه‌گویی نهال امید گفت: این جشنواره در دومین دوره با همت همکاران تلاشگر و کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با هدف ترویج سنت قصه‌گویی، گسترش خدمات کتابخانه‌ها و ایجاد انگیزه مطالعه با استقبال خوبی مواجه شد.
 
معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد با اشاره به مشارکت بالای قصه‌گویان در این دوره از جشنواره گفت: 5 هزار و ۲۹۳ نفر در این جشنواره مشارکت کردند که تعداد هزار و ۶۲۳ نفر در مرحله مقدماتی استانی با هم به رقابت پرداختند و در نهایت ۳۳۶ نفر به انتخاب داوران به مرحله منطقه‌ای راه یافتند.
 
وی افزود: برگزیدگان مرحله منطقه‌ای طی هفت روز از ۲۳ تا ۳۰ آذرماه با هم به رقابت پرداختند که طی آن ۹۶ قصه‌گو در دو بخش دیجیتال و صحنه‌ای برای رقابت در مرحله نهایی انتخاب شدند.
 
هراتی با اشاره به مشارکت منطقه آزاد ارس در برگزاری مراسم اختتامیه دومین جشنواره قصه‌گویی نهال امید تصریح کرد: مرحله ملی این دوره به میزبانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان شرقی طی ۲ روز سه‌شنبه و چهارشنبه ۳۰ و ۳۱ خردادماه در جلفا برگزار می‌شود و اول تیرماه در مراسم اختتامیه، ۱۲ قصه‌گوی برتر شامل ۶ برگزیده در بخش دیجیتال و ۶ برگزیده در بخش صحنه‌ای به انتخاب هیئت داوران معرفی خواهند شد.
 
وی با اشاره به شعار «قصه خوب؛ نسل خوب» برای دومین دوره این جشنواره گفت: موضوعاتی مانند «مسائل روز جامعه»، «سبک زندگی ایرانی-اسلامی»، «شعار سال» و «موضوعات آزاد» به عنوان موضوعات محوری درنظر گرفته شد. ضمن اینکه تمامی محورهای فوق با رویکرد انگیزشی، امیدآفرینی، هویت‌بخشی و توجه به معنویت و اخلاق تعیین شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها