شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۲
شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان معرفی شد

هم‌زمان با معرفی اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از سوی محمد خزاعی، اولین جلسه این شورا نیز با حضور رئیس سازمان سینمایی برگزار شد.

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری سی‌و‌پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با معرفی اعضای این شورا برگزار شد.

در این جلسه که با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی برگزار شد، سیدمهدی جوادی دبیر سی‌و‌پنجم جشنواره گزارشی از روند اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان تاکنون ارائه داد. در این جلسه درباره کلیات، برنامه‌های جانبی، اهداف و رویکردهای جشنواره در حوزه‌های داخلی و بین‌المللی گفت‌وگو شد.

رئیس سازمان سینمایی در این جلسه به اهمیت و جایگاه ویژه جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان در سینمای کشور اشاره کرد و معتقد بود این جشنواره می‌تواند موتور تولید سینمای کودک و نوجوان را روشن نگه دارد. به همین دلیل وقفه یک‌ساله آن را اتفاقی هوشمندانه و لازم برای بازطراحی این رویداد سینمایی دانست.

همچنین محمد خزاعی، راه‌اندازی و لزوم «صندوق پروانه» را به‌عنوان یکی از اقدامات مهم سازمان سینمایی در سال گذشته عنوان کرد و آن را مکانیزمی برای تجمیع ظرفیت‌های مختلف کشور برای تقویت سینمای کودک و نوجوان دانست.

شایان ذکر است در این جلسه سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر جشنواره، علی قاسم‌زاده شهردار شهر اصفهان، بیژن نوباوه نماینده مجلس یازدهم، پوران درخشنده فیلم‌ساز حوزه کودکان و نوجوانان، اصغر فارسی معاون سازمان سینمایی، وحید ملتجی چهره‌ فرهنگی شهر اصفهان‌ و کمال حیدری معاون شهردار اصفهان، به‌عنوان اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از تاریخ ۱۰مهرماه تا ۱۶مهرماه۱۴۰۲، دوم تا هشتم اکتبر۲۰۲۳، به‌دبیری سیدمهدی جوادی در اصفهان برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها