جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
حضور نویسنده «گریز از سال صفر» در میان نوجوانان شهر جدید امیرکبیر اراک

نشست انجمن نویسندگان نوجوان روشنا به مناسبت هفته فرهنگی شهر جدید امیرکبیر با حضور حسین قربانزاده برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اراک، نشست انجمن نویسندگان نوجوان روشنا به مناسبت هفته فرهنگی شهر جدید امیر کبیر با حضور حسین قربانزاده خیاوی نویسنده و منتقد ادبی برگزار شد.

این نشست به همت مرکز آفرینش‌های ادبی استان باهمکاری شرکت توسعه و عمران شهر امیرکبیر با حضور احسان منصوری مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان استان، صفی خانی معاون پژوهشی دانشگاه اراک، مربیان فرهنگی و ادبی و اعضای مراکز کانون اراک و داودآباد در شهر جدید امیرکبیر برگزار شد.

اعضای انجمن ادبی، فاطمه داودآبادی،مهدی کشاورز و رویا احمدی دراین نشست به خوانش داستان پرداخته و داستان های خوانده شده توسط اعضای حاضر و کارشناس برنامه مورد نقد وبررسی قرار گرفت.

حسین قربانزاده نویسنده «گریز از سال صفر» ضمن اشاره به اهمیت شخصیت پردازی در داستان درباره راه‌های پیدا کردن سوژه‌های جذاب داستانی، اهمیت باور پذیری و رعایت منطق داستانی، راههای ایجاد کشمش وتعلیق در داستان توضیحاتی را ارائه کردند.

کتاب «گریز از سال صفر» روایتی از ۳۰۰ سال آینده است که بشر فضا را تسخیر اما زمین را تخریب کرده ‌است. این رمان نخستین جلد از سه‌گانه علمی‌تخیلی خاک‌خوارها و نخستین اثری است که برای نوجوانان بالای ۱۵ سال منتشر شده است

قربانزاده تاکنون کتاب‌های متعددی برای نوجوانان نوشته و کتاب «رد انگشت‌های اصلی» او نیز تا کنون برنده سه جایزه ادبی شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها