چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۶
کارگاه تصویرگری در بخش «کتاب‌آرا» برگزار شد

در اولین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران کارگاه تصویرگری در غرفه کتاب‌آرا برگزار می‌شود. مدیر غرفه کتاب‌آرا گفت: در اولین روز عاطفه ملکی‌جو تصویرگری را تدریس می‌کند. در واقع او دعوت شده است که تجربه‌هایش را به‌خصوص در زمینه تصویرسازی با هویت ایرانی در اختیار شرکت‌کنندگان کارگاه قرار دهد.

به‌گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، غرفه کتاب‌آرا در نمایشگاه کتاب 1402 اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌هایی همچون تصویرگری، اینفوگرافی، فونت و طراحی کرده است. این رویداد که امسال برای دومین سال در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران غرفه دارد با ۱۴ کارگاه و نشست تخصصی میزبان اهالی فرهنگ و هنر است.

کارگاهی با عنوان «تصویرسازی؛ خلق کتاب تصویری و مروری بر تصویرگری حرفه‌ای»  عصر روز چهارشنبه، اولین روز نمایشگاه بین‌المللی کتاب برگزار شد که مدرس آن عاطفه ملکی‌جو تصویرگر کتاب کودک و نوجوان است. 

کاظم طلایی مدیر غرفه کتاب‌‌آرا در خصوص برگزاری این کارگاه توضیح داد: در رویدادهایی که سال گذشته برگزار می‌کردیم استقبال بالایی در بخش تصویر‌گری داشتیم و از کسانی که در حوزه گرافیک کار می‌کردند، دعوت می‌کردیم که در برگزاری کارگاه همکاری داشته باشند. این منجر به این شد که امسال از استاد‌های شاخص‌تر دعوت کنیم. خوشبختانه امروز هم با اینکه اولین روز نمایشگاه است از این رویداد استقبال خوبی شده است. در اولین روز خانم ملکی‌جو تصویرگری را تدریس می‌کند و دعوت شده است که تجربه‌هایش در این زمینه را به‌خصوص در زمینه تصویرسازی با هویت ایرانی در اختیار شرکت‌کنندگان کارگاه قرار دهد. به‌علاوه عاطفه ملکی‌جو تجربه‌هایی در دنیای عرب و کشورهای حاشیه خلیج فارس داشته است و به همین جهت از او دعوت شد تا نگاه کشورهای همسایه را با شرکت‌کنندگان درکارگاه به اشتراک بگذارد. این کارگاه نوع نگاه به تصویرسازی را که در طی سال‌ها به دست آمده با جوان‌ترها در میان می‌گذارد. 

وی در زمینه انتخاب متخصصین هر کارگاه تصریح کرد:‌ مدرسین این کارگاه‌ها ویژگی‌هایی دارند که باعث شده برای این رویداد انتخاب شوند به‌طور مثال عاطفه ملکی‌جو بسیار پرکار و مشهور  است. اکثر این متخصصین خودشان مدرس هستند و عموماً تصویرگری با هویت ایرانی انجام می‌دهند.

طلایی در ادامه افزود: از مدیران هنری دعوت شده به‌صورت انفرادی یا گروهی در این کارگاه شرکت کرده تا از تخصص‌های مختلف در یک حوزه بهره ببریم. این برنامه رده سنی ندارد و هر کسی می‌تواند از این کارگاه‌ها استفاده کند. گفتنی است عاطفه ملکی‌جو عضو پیوسته انجمن تصویرگران ایران و تصویرگر بیش از نود عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان است. او همچنین برگزیده شانزدهمین دوره مسابقات نومای ژاپن در سال ۱۳۸۷ و نفر اول چهارمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در بخش تصویرگری بزرگسال در سال ۱۳۹۰ است.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها