سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
تدوین تقویم فرهنگی و هنری همدان ۱۴۰۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از تدوین تقویم فرهنگی و هنری همدان در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، مسعود ویژه ظهر سه‌شنبه در شورای اداری اداره کل با تأکید بر اینکه ارزشمندترین دارایی هر سازمان، نیروهای انسانی هستند افزود: پس از فروکش کردن همه‌گیری کرونا، در سال گذشته چالش‌های مختلفی از جمله بحران آب، انرژی و...  را پشت سر گذاشتیم؛ اما با عنایت خداوند و همکاران دلسوزی که در مجموعه داریم اتفاقات خوبی در حوزه فرهنگ و هنر استان رقم خورد.

وی با تأکید بر تهیه تقویم برنامه‌های فرهنگی و هنری استان برای سال ۱۴۰۲، گفت: در بخش سخت افزاری، توجه به حوزه نیروی انسانی از اولویت‌هایی است که امسال به آن پرداخته می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ساماندهی فضاهای فرهنگی هنری و اموال را از دیگر برنامه‌های این حوزه برشمرد و تصریح کرد: تلاش ما بر این است که با برنامه‌ریزی‌های اصولی در زمینه ارائه خدمات، فرآیندها تسهیل کنیم.
ویژه توجه به رضایتمندی ارباب رجوع را از دیگر مواردی دانست که دارای اهمیت است، افزود: رعایت اصول رفتار سازمانی، باید همواره سرلوحه امور قرار بگیرد.

وی در خصوص بخش نرم‌افزاری هم گفت: برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تدوین تقویم فرهنگی و هنری سال ۱۴۰۲ مهمترین اقدام انجام شده در این زمینه است به طوری که در بخش نرم‌افزاری بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده حدود ۲۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای برنامه‌ها در نظر گرفته شده است.

ویژه یکی از نقاط مغفول در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و هنری را توجه به ابعاد معنوی عنوان کرد و گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری امسال با توسل به حضرت ولیعصر (عج) به مرحله اجرا خواهد رسید و به فضل الهی نتایج قابل توجهی هم حاصل خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان مشارکت در برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان، را از برنامه‌های شاخص امسال نام برد و تأکید کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت ویژه‌ای از برنامه‌های کمیته‌های فرهنگی هنری دارند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود توجه به مباحث آموزشی، اجرای برنامه در مناطق کمتر برخوردار، جلب مشارکت‌های بخش خصوصی در برگزاری برنامه‌ها و... را از دیگر اولویت‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان عنوان کرد.

در بخش دیگری از جلسه امروز شورای اداری برنامه‌های سال ۱۴۰۲ در کمیته‌های تخصصی با حضور معاونان ارائه شد؛ سپس مسائل مربوط به حوزه فرهنگ و هنر استان توسط مدیران شهرستان.های تابعه و روسای ستادی مطرح شده و با حضور مدیرکل اداره کل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها