یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۵
رونمایی از مجموعه اسناد نویافته استان‌های غرب کشور

مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور از رونمایی از مجموعه اسناد نویافته استان‌های همدان، کردستان، لرستان و کرمانشاه در این هفته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور افزود: روز 19 اردیبهشت به عنوان روز گرامیداشت اسناد ملی و میراث مکتوب نامگذاری شده که به همین مناسبت از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از ۱۶ تا ۲۱ اردیبهشت ماه با شعار «اسناد ملی حافظه ملی، ایران قوی» به عنوان هفته اسناد ملی و میراث مکتوب در نظر گرفته شده است.

میثاق گودرزی بیان کرد: در مدیریت غرب کشور به مرکزیت همدان برای گرامیداشت این مناسبت برنامه‌های متنوع نمایشگاهی از جمله نمایشگاه «حاکمان همدان در دوره قاجار» با همکاری شهرداری همدان برپا شده است.

وی تصریح کرد: نمایشگاه‌های اوضاع فرهنگی اجتماعی همدان در صده ۱۳۰۰، عقدنامه‌ها و سندهای ازدواج، گذری بر تاریخ سینما و تئاتر در همدان، بوعلی سینا فیلسوف مشرق زمین و همدان ۱۳۴۰ به صورت مجازی در پایگاه اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران-مدیریت غرب کشو(همدان) برگزار و در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

گودرزی عنوان کرد: در راستای تشریح و تبیین فعالیت‌های سازمانی گفت‌وگوی مدیر مرکز اسناد همدان با مردم در برنامه‌های زنده تلویزیونی و رادیویی و گفتگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه در دستور کار قرار دارد.

وی رونمایی از مجموعه اسناد نو یافته استان‌های همدان، کردستان، کرمانشاه و لرستان را از دیگر برنامه‌های گرامیداشت این هفته برشمرد و افزود: رونمایی از کتاب اسناد نویافته در هنر سینما، فیلم و تئاتر لرستان عصر پهلوی، دیدار مقامات و شخصیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی از مرکز اسناد همدان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای کارکنان ادارات و اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و ارائه خدمات ویژه اسنادی به محققان و پژوهشگران از دیگر برنامه‌های این هفته در منطقه غرب کشور به ویژه همدان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها