یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰
مسابقه «کتاب و سینما» آغاز به کار کرد

مسابقه «کتاب و سینما» بخش جنبی و ویژه چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران و خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود.

به‌گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، خانه کتاب و ادبیات ایران و انجمن سینمای جوانان ایران به‌منظور رشد و اعتلای فرهنگ و هنر ایران اسلامی به‌عنوان عناصر هویت ملی و ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در «چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» از فیلم‌ و فیلم‌نامه‌های تولید شده با موضوعات «کتاب و کتاب‌خوانی، صنعت نشر، اقتباس ادبی، پاسداشت و سرگذشت مؤلفین و ناشرین و خادمین حوزه نشر» تجلیل به عمل می‌آورند.

گفتنی است در سومین روز جشنواره با عنوان «روز کتاب و سینما» آثار برگزیده به نمایش در خواهد آمد. در مراسم اختتامیه جشنواره «جایزه بزرگ کتاب و سینما» و «تندیس چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» به برگزیده برتر اهدا خواهد شد.
 
مقررات فراخوان به این شرح است:
کتاب، کتاب‌خوانی، ارکان صنعت نشر و یا اقتباس از یک کتاب می‌تواند محوریت موضوع آثار باشد و اقتباس از آثار ایرانی در اولویت قرار دارد.
آثار کوتاهی که در این بخش می‌توانند حضور داشته باشند شامل فیلم‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی و فیلم‌نامه‌های اقتباسی داستانی است.
حداکثر زمان برای آثار ۳۰ دقیقه است.

جوایز بخش جنبی «کتاب و سینما»:
  • تندیس جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و مبلغ سیصدمیلیون ریال به‌عنوان نفر اول
  • دیپلم افتخار و مبلغ یکصد و پنجاه میلیون ریال به‌عنوان نفر دوم
  • دیپلم افتخار و مبلغ یکصدمیلیون ریال به‌عنوان نفر سوم
    جایزه ویژه «کتاب و سینما»: دیپلم افتخار و حمایت از فیلم‌نامه اقتباسی داستانی بنا به شیوه‌نامه نگارش فیلم‌نامه کوتاه اقتباسی تا مبلغ سه میلیارد ریال (حمایت مشترک خانه کتاب و ادبیات ایران و انجمن سینمای جوانان ایران) این جایزه در هفته کتاب، و در روز کتاب که 24 آبان است، اهدا می‌شود.
 
آثار ارسال شده باید پس از فروردین 1400 تولید شده و در دوره‌های پیشین جشنواره ارائه نشده باشند.
از نظر تعداد آثار ارسالی محدودیتی وجود ندارد.
داوطلبانی که آثار خود را جهت شرکت چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ارسال کرده‌اند، نیازی به ارسال مجدد آثارشان ندارند ولی ثبت‌نام برای این دسته از داوطلبان در بخش «کتاب و سینما» الزامی است.

ثبت نام در مسابقه تنها از طریق سایت انجمن سینمایی جوانان امکان‌پذیر است، بنابراین لازم است درخواست کنندگان فرم تقاضای شرکت در این مسابقه را تکمیل کرده و کد ثبت‌نام دریافت کنند.
تکمیل فرم تقاضای شرکت در مسابقه به معنای قبول مقررات اعلام شده است.
انتخاب و داوری این بخش به صورت جداگانه انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها