سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۸
عضویت معلمان در کتابخانه‌های آذربایجان‌غربی رایگان است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با فرا رسیدن روز معلم، عضویت معلمان در کتابخانه‌های این استان رایگان است.

خدیجه معصومی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ارومیه، با بیان اینکه، هم اکنون ۷۴ کتابخانه نهادی و مشارکتی در استان وجود دارد، گفت: از این تعداد ۶۱ کتابخانه شهری و بقیه روستایی بوده و 21 کتابخانه مشارکتی در آذربایجان‌غربی فعال است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ادامه داد: هم اکنون ۱.۵ میلیون جلد در کتابخانه‌های استان وجود دارد و در مقایسه با فروردین ۱۴۰۱ تعداد اعضای کتابخانه‌های استان رشد ۳۷.۵ درصدی داشته است.

معصومی گفت: در یک سال گذشته ۴۳ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به این نهاد اهدا شده است.

وی با بیان اینکه همزمان با فرا رسیدن روز معلم، عضویت معلمان در کتابخانه‌های این استان رایگان است، افزود:  واژه‌  معلم در اذهان تمام بشریت به مبعوثی مانند است بی‌تکلف و صادق که اصلی‌ترین رسالت‌ انسانی‌اش، آگاهی‌بخشی و بیدار کردن توانایی‌های نهفته در ذات بشری‌ است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی ادامه داد: دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به میزبانی نهاد کتابخانه‌های عمومی در سراسر استان برگزار می‌شود که پویش معلمان رضوی از جمله برنامه‌های این جشنواره است.

معصومی اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین (ع) و آموزه‌های آن به ویژه فرهنگ رضوی؛ گسترش فعالیت‌های کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین (ع) به‌ویژه حضرت امام رضا (ع) شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت (ع) از طریق انتشار گسترده این آثار و اعتلای فرهنگ ایرانی متکی به فرهنگ دینی را از اهداف این جشنواره در دوازدهمین دوره عنوان کرد.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها