چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲
«قصه‌های شیرین دلستان و گلستان» خود را به پویش پویا رساند

نوزدهمین پویش کتابخوانی پویا این‌بار به سراغ مجموعه پنج‌جلدی «قصه‌های شیرین دلستان و گلستان» اثری نوجوانانه از محمد حمزه‌زاده رفته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ مجموعه «قصه‌های شیرین دلستان و گلستان» نتیجه دغدغه نویسنده و سال‌ها تجربه نویسندگی است. با دیدن عنوان کتاب شاید گمان کنید این مجموعه مثل بسیاری مجموعه‌های دیگر بازنویسی حکایت‌های قدیمی برای نسل جدید است. گرچه ریشه همه این داستان‌ها به فرهنگ کهن ایران و اسلام باز می‌گردد؛ اما تمام داستان‌ها تازه و جدید هستند.
ماجراهای این پنج جلد در دو روستای دلستان و گلستان می‌گذرد. مردم دلستان به کار کوزه‌گری مشغول هستند؛ کوزه‌هایی که آوازه‌شان در همه جهان پیچیده و مردم گلستان هم توی کار دارو گیاهی هستند. زبان داستان‌ها ساده و متناسب کودکان پنجم و ششم دبستان است. نویسنده تلاش کرده است محتوای داستان‌ها با الهام از افسانه‌های ایرانی و شرقی باشد. حالا این مجموعه در پنج جلد به قلم محمد حمزه‌زاده با تصویرگری حسن عامه‌کن منتشر شده و کودکان شما می‌توانند داستان‌های کوتاه و شیرین این دو سرزمین را بخوانند.

این مجموعه شامل آثار زیر است:
«خطری برای جمال»، «چوپان و پلیس»، «پناهگاه آهو»، «راز درخت شاه‌توت» و «دزدان گنج».

نوجوانان برای شرکت در مسابقه کتابخوانی «دلستان و گلستان» می‌توانند عدد 5 را به سامانه پیامکی 1000100015000 ارسال کنند یا به سراغ کتابفروشی‌های سراسر کشور بروند. این دوره از پویش همراه با 200 میلیون ریال جوایز نقدی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها