چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹
برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامتان» در زنجان

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان از برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامّتان» در زنجان خبر داد و گفت: بارگذاری آثار از طریق سامانه بچه‌های مساجد از هفته چهارم فروردین ماه آغاز شده است و تا هفته چهارم اردیبهشت ماه ادامه دارد.

محسن اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد پیشرو در فرهنگ قرآنی هستند، گفت: یکی از ماموریت‌های کانون‌های مساجد آموزش قرآن کریم به جوانان و نوجوانان است که موفقیت‌های چشمگیری در این زمینه حاصل شده است.

وی از برگزاری شانزدهمین دوره مسابقات قرآنی «مدهامّتان» در زنجان خبر داد و افزود: این مسابقات در 10 رشته برگزار می‌شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان افزود: برگزاری این مسابقات معنوی اتفاق مبارکی است که می‌تواند موجب به‌کارگیری تعالیم قرآنی در زندگی نسل جوان و پویا شده و سیر جامعه را در مسیر تحول اخلاقی قرار دهد.

اسلامی، محور برگزاری این مسابقات را علاوه بر گسترش فعالیت‌های فرهنگی ـ قرآنی، به‌‎کارگیری آموزه‌ها و مفاهیم قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی ذکر کرد و افزود: قرآن کریم بهترین منبع استخراج دستورات زندگی است و در واقع ترویج سبک زندگی قرآنی مهم‌ترین هدف برگزاری این مسابقات است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان با اشاره به اینکه مسابقات قرآنی «مدهامتان» در بخش‌های ویژه کانون‌های مساجد و بین‌الملل و ۱۰ رشته قرآنی برگزار خواهد شد، اضافه کرد: این دوره از مسابقات در سه رده سنی کودکان(زیر 7 سال)، نوجوانان( 7 تا 16 سال) و جوانان(17 تا 30 سال) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت تقلیدی، قرائت ترتیل، مفاهیم، اذان، حفظ کل قرآن، حفظ جزء سی‌ام، مکبری، قرائت نماز و استعدادیابی اجرا می‌شود، ادامه داد: این مسابقات به صورت حضوری، و غیرحضوری و ارتباط تصویری اجرا می‌شود.

اسلامی با بیان اینکه بارگذاری آثار از طریق سامانه بچه‌های مساجد از هفته چهارم فروردین ماه آغاز شده و تا هفته چهارم اردیبهشت ماه امسال ادامه دارد، گفت: شرکت در مسابقات غیرحضوری از هفته اول خرداد و داوری آثار از هفته دوم خرداد آغاز می‌شود.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها