سه‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸
بازتولید قدرت نرم جمهوری اسلامی همواره از مسیر فعالیت‌های فرهنگی است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: در این چهل و چهار سالی که از عمر بابرکت جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد، بازتولید قدرت نرم جمهوری اسلامی همواره از مسیر فعالیت‌های فرهنگی و نرم‌افزاری ما بوده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بوشهر، حیدر راهب ظهر سه‌شنبه در نشست هم‌اندیشی با مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان بوشهر با هدف تبیین محورهای دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی صرفاً یک کار نیست؛ بلکه مجموعه‌ای از فعالیت‌هاست که مباحث کتابخوانی و هنری به‌صورت مفصل و گسترده در رده‌های سنی مختلف در آن دیده شده است. 

وی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین (ع)، گسترش فعالیت‌های کتابخوانی، شناسایی و معرفی کتاب‌‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت (ع) و تولید محتوای ادبی و هنری کتاب‌محور ناظر به فرهنگ معصومین (ع) در فضای فرهنگی جامعه برگزار می‌شود.

راهب با بیان اینکه محور اصلی جشنواره رضوی از مسیر کتاب است، افزود: محتوای این جشنواره امام رضا (ع) است که امسال بخش ویژه آن، بخش امام حسن عسکری (ع) است. 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر ادامه داد: جشنواره کتابخوانی رضوی در سه بخش فردی، گروهی و خانوادگی به دو شیوه مکتوب و الکترونیک برگزار می‌شود.

به گفته وی، این جشنواره دو هدف عمده را دنبال می‌کند که یکی ترویج کتابخوانی و دیگری، گسترش فرهنگ و سیره اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و شرکت‌کنندگان در دو بخش کتابخوانی و هنری به رقابت می‌پردازند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر در ادامه با تاکید بر ایجاد هم‌افزایی میان دستگاه‌های فرهنگی، گفت: یک خلایی که طی سال‌ها در حوزه فعالیت‌های فرهنگی دیده شده و اما الان بیشتر برجسته شده، این است که دستگاه‌ها و مراکز فرهنگی به صورت یک جبهه و جریان واحد و در یک‌راستا و هم‌افزا در بحث فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی ظاهر نشده و هر کدام به‌طور جزیره‌ای پیش رفته‌اند. از این‌رو، این نشست با هدف هم‌افزایی بیشتر میان دستگاه‌ها برای برگزار شدن هر چه بهتر این جشنواره تشکیل شده است.

راهب افزود: هدف ما به عنوان متولی کتاب و کتابخوانی، ایجاد هم‌راستایی و هم‌افزایی میان دستگاه‌های فرهنگی برای تسهیل توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و از این طریق در مقابل برنامه‌ریزی که دشمن در باطل خود طراحی کرده، بتوانیم یک برنامه‌ریزی مدون و هم‌افزا داشته باشیم تا به نتیجه‌ای مطلوب برسیم.

به گزارش ایبنا، این نشست هم‌اندیشی با حضور مدیران ادارات کل آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کانون خادمیاران رضوی، سازمان جهاد کشاورزی استان، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان، پایگاه دریایی ارتش، پایگاه هوایی ارتش، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، نمایندگی آستان قدس رضوی بوشهر، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دادگستری، مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر برگزار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها