دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱
مزار شهدا در خوزستان عطر افشانی و غبار روبی شد

در اولین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی خوزستان مزار شهدای اهواز عطر افشانی و غبارروبی شد.

 به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، شهباز گهروئی عصر یکشنبه در مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا  در بهشت زهرای اهواز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مرتضی آوینی معروف به سید شهیدان اهل قلم، بیان کرد: سالروز شهادت این شهید بزرگوار در 20 فروردین آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است. 

وی افزود: حوزه هنری همچون سال‌های گذشته برای پاسداشت این هفته مهم و مؤثر در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و معرفی هر چه بیشتر شهید آوینی، برنامه‌های متنوعی را در استان اجرا می‌کند. 

 رئیس حوزه هنری خوزستان معرفی چهره برتر هنر انقلاب اسلامی در اهواز را از مهم‌ترین برنامه‌های هفته هنر انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: با توجه به همزمانی شب‌های لیالی قدر با برنامه‌های این هفته در صدد هستیم که  مراسم معرفی چهره برتر را پس از شب‌های قدردر اهواز  برگزار کنیم.

گهروئی برگزاری شب‌های خاطره در حوزه دفاع مقدس، تولیدات هنری و رسانه‌ای و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی متناسب با روزهای هفته، دیدار با نخبگان و پیشکسوتان فرهنگ و هنر استان و ... از جمله این برنامه‌ها اعلام کرد.
 
وی با اشاره به دیگر دفاتر حوزه هنری در خوزستان اظهار کرد: در شهرستان‌های آبادان و دزفول نیز که دفتر حوزه هنری فعال است برنامه‌های غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای هنرمند،تولید پرتره نقاشی دیجیتال شهید محمدحسین اثنی‌عشری (اولین شهید انتفاضه) و رونمایی از آن در منزل شهید همزمان با روز قدس در دزفول، شب خاطره دانش‌آموزی و شب خاطره شهید امامی در آبادان و ... نیز برگزار می‌شود.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها