چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۷
اهدای بیش از 105 هزار نسخه منابع مطالعاتی به کتابخانه آستان قدس رضوی

رئیس اداره خدمات فنی کتابداری کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی گفت: طی سال 1401 تعداد 105 هزار و 237 نسخه انواع منابع به کتابخانه رضوی اهدا شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان رضوی، عیسی اختری طوسی، این منابع اهدایی که به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی است را شامل كتاب، نشریه، پایان نامه و منابع سمعی و بصری عنوان کرد و گفت: علوم اسلامی، ادبیات و تاریخ، علوم فنی و کاربردی و کودک و نوجوان عمده موضوعات این منابع به شمار می‌رود.

وی از حجت الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی، مالک رحمتی قائم مقام آستان قدس رضوی، خانواده مرحوم آیت‌الله حاج سیدحسن صالحی (ره)، حجت‌الاسلام اکبر فرجام، خانواده حاج ماشاءالله بهرام‌پور، خانواده مرحوم حجت‌الاسلام حاج سید محمد مفیدی، علی ملکی، خدیجه صادق‌راد به عنوان برخی از واقفان نام برد که منابع متعددی را به کتابخانه آستان قدس رضوی اهدا کرده‌اند.

اختری طوسی بخشی از مجموع منابع اهدا شده را از سوی سازمان‌های داخلی آستان قدس رضوی عنوان کرد و مرکز قرآن کریم سازمان علمی و فرهنگی، مدیریت مدرسه عالی فقاهت عالم آل محمد (ص)، مدیریت زائرین غیر ایرانی، اداره امانات و اشیاء پیدا شده، مديریت کل نذورات آستان قدس رضوی و بخش صحافی حرم مطهر رضوی را از جمله این مراکز برشمرد.

وی همچنین به نهادهای کشوری از جمله مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، سازمان نقشه‌برداري مشهد، روابط عمومي و تبليغات تيپ مستقل 83 امام جعفر صادق عليه السلام در خراسان رضوي، دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی، کتابخانه عمومی انصار المهدی شریف آباد قزوین، دفتر حضرت آیت الله العظمی سید محمد حسینی شاهرودی (ره)، نمایندگی وزارت امور خارجه در استان خراسان رضوی، مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه اشاره کرد که در دوره زمانی یاد شده منابعی را به کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اهدا کرده‌اند.

اختری تصریح کرد: این کتاب‌ها بنا به نیاز بخش‌های مختلف در کتابخانه مرکزی و کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی توزیع می‌شود و همچنین کتاب‌های مازاد نیاز کتابخانه‌های آستان قدس رضوی بنا به درخواست کتابخانه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی سطح کشور، از طریق کتابخانه سیار آستان قدس رضوی به این مجموعه‌ها اهدا خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها