دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۴
بهره‌مندی بیش از ۳۷ هزار بانوی هنرمند از خدمات صندوق اعتباری هنر

مديرعامل صندوق اعتباری هنر از بهره‌مندی بیش از 37 هزار بانوی هنرمند از خدمات و تسهيلات صندوق اعتباری هنر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، سید‌مجید پوراحمدی با تبریک میلاد باسعادت دخت گرامی نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س)، گفت: ایشان رفیع‌ترین بانوی تاریخ اسلام است؛ اگر بخواهیم ویژگی‌های اخلاقی آن حضرت را بشماریم تمامی ندارد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه، ایثار، گذشت، بخشندگی، مهربانی، حیا و عفت، حضور در صحنه، اهمیت به خانواده، نمونه کامل حجاب اسلامی نیایش مطلق و... را از بارزترین ویژگی‌های حضرت زهرا(س) برشمرد و گفت: آن حضرت الگویی کامل در تمام عرصه‌ها برای زنان و مردان جامعه است و به خاطر جامع بودن شخصیت ایشان است که لقب سیده نساءالعالمین به وی داده‌اند.

پوراحمدی در ادامه با تشریح مجموع اقدامات و خدمات ارائه شده به بانوان عضو صندوق اعتباری هنر اظهار کرد: از تعداد بیش از ۹۹ هزار اعضای این صندوق، بیش از ۳۷ هزار نفر از آن را بانوان گرامی تشکیل می‌دهند.

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر، با اشاره به برخورداری بیش از ۴۹ هزار نفر از اعضای صندوق از خدمات بیمه تأمین اجتماعی و بیش از ۴۱ هزار نفر از خدمات بیمه تکمیلی افزود: از این تعداد بیش از ۱۸ هزار نفر را بانوان در بخش تأمین اجتماعی و بیش از ۲۰ هزار نفر را بانوان در بخش بیمه تکمیلی تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه به طرح پرداخت کمک مستمری و تکریم نامداران به‌عنوان یکی دیگر از خدمات صندوق اعتباری هنر اشاره کرد و گفت: از کل ۲۶۲۰ نفر مشمول طرح کمک مستمری حدود ۹۴۸ را بانوان شامل می‌شوند و از کل ۵۷۱ نفر مشمول طرح تکریم، ۵۶ نفر زنان دارای نشان درجه یک هستند.

پوراحمدی همچنین به دو طرح شمیم و جوانه (طرح حمایت از ازدواج و فرزندآوری) به‌عنوان دیگر خدمات صندوق اعتباری هنر اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای این دو طرح ( مهرماه ۱۴۰۰) به بیش از ۴۴۰ نفر از بانوان عضو این صندوق (‌طرح شمیم ۸۴۲ نفر و جوانه ۳۰۲ نفر) تسهیلات مربوطه پرداخت شده است. 

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در بخش دیگری از سخنان خود حمایت و محترم شمردن اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت را از وظایف مهم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق اعتباری هنر عنوان کرد و گفت: بدون تردید دولت مردمی با عزم راسخ مصمم است تا تلاش همه‌جانبه خود را برای حمایت از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه به کار بسته و در خدمت به این جامعه فرهیخته از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

پوراحمدی به حداقل رساندن دغدغه‌های معیشتی جامعه فرهنگ، هنر و رسانه را از اهداف مهم این این صندوق  عنوان و ابراز امیدواری کرد تا با کوشش، همراهی و همفکری تمامی دست‌اندرکاران حوزه فرهنگ و هنر کشور بتوانیم با برنامه‌ریزی دقیق و مدون به بالاترین و بهترین خدمات‌رسانی به این قشر فرهیخته برسیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها