دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷
حضور در نمایشگاه کتاب تهران برای ناشران خصوصی سخت است

مدیرمسئول انتشارات سيمرغ خراسان گفت: حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فرصت بسیار مناسبی است اما برای ناشران خصوصی حضور در این نمایشگاه بسیار سخت و دشوار است.

محمد حقيقت‌خواه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان رضوی، ادامه داد: شرایط مالی، تورم، موضوعات اقتصادی جامعه و هزینه‌های حضور در نمایشگاه کتاب تهران برای ناشران دولتی و وابسته به دستگاه‌های مختلف سهل و راحت است.

وی اضافه کرد: امکان حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برای ناشر خصوصی که باید هزینه‎‌هایی مانند اجاره غرفه، ایاب و ذهاب و اسکان را پرداخت کند و دغدغه فروش کتاب در نمایشگاه را داشته باشد، سخت و دشوار است.

حقيقت‌خواه ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران محل عرضه آثار و تازه‌های حوزه نشر و کتاب و نویسندگی است که حضور در آن برای اهالی فرهنگ و ادب بسیار مغتنم و ارزشمند است.

وی با بیان اینکه این موسسه انتشاراتی تقریبا هر سال در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور داشته است، افزود: امسال به دلیل مسائل مالی و علیرغم میل باطنی امکان حضور در سی‌و‌چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فراهم نشد.

حقيقت‌خواه ادامه داد: انتشارات سيمرغ خراسان از سال ۱۳۸۶ شروع بکار کرده است و تاکنون بیش از ۵ هزار جلد کتاب در مباحث مختلفی همچون مذهبی، علمی، آموزشی، روانشناسی و موضوعات دیگر منتشر کرده است.

مدیرمسئول انتشارات سيمرغ خراسان همچنین خاطرنشان کرد: ای کاش با تو بودم ای برادر به همراه، ادعیه و معرفی اماکن متبرکه مکه و مدینه ، آداب قرائت قرآن مجید، امام علی اقیانوس بیکران، اعتکاف چیست؟ معتکف کیست؟، گلواژه های خوشبختی، چهل قدم تا خوشبختی، حکایتها و اندرزهای تاریخ، دستورالعمل مجرب قرآنی از جمله آثاری است که در این انتشارات تاکنون منتشر شده است.

وی یادآور شد: حضور در نمایشگاه کتاب تهران باعث آشنایی هرچه بیشتر و بهتر با فضای نشر کشور و اهالی قلم می‌شود.

حقيقت‌خواه با دعوت از اهالی فرهنگ و هنر و ادب خراسان برای حضور و شرکت و بازدید از نمایشگاه کتاب تهران گفت: بازدید از نمایشگاه و حضور در جمع ناشران و نویسندگان باعث ارتقای سواد نویسندگی جامعه و آحاد مختلف مردم می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها