شنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵
افتتاح تالار مرکزی شهر ساری بعد از 15 سال؛ مصداق توسعه عدالت فرهنگی

محمدمهدی اسماعیلی در جدیدترین پیام خود در فضای مجازی «توئیتر» درباره پایان انتظار 15 ساله افتتاح تالار مرکزی ساری نوشت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جدیدترین نوشته محمد‌مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ در فضای مجازی آمده است: «در آذر‌ماه سال گذشته که به مازندران رفتم پروژه تالار مرکزی شهر ساری، ۱۴ سال بود که آغاز شده بود اما نیمه‌تمام مانده بود. امروز در کمتر از یک‌سال در راستای ‎عدالت فرهنگی به وعده عمل و تالار شهر افتتاح شد.»
 
گفتنی است، تالار مرکزی ساری به‌عنوان بزرگترین مجتمع فرهنگی و هنری شمال کشور روز گذشته جمعه(11 شهریور‌ماه) با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ، سیدمحمود اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارتخانه، استاندار مازندران، نمایندگان مرکز استان در مجلس و جمعی از هنرمندان و اهالی فرهنگ استان به بهره‌برداری رسید.
 
تکمیل این مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری که با عزم جدی دولت سیزدهم به مرحله بهره‌برداری رسیده یکی از مطالبات جدی اهالی فرهنگ و هنر مازندران طی سال‌های اخیر بود که با نگاه ویژه دولت طی یک سال اخیر به سرانجام رسید.
 
این مجتمع در زمینی به مساحت ۵ هزار و ۳۰۰ متر و با زیربنای ۱۲ هزار و ۳۸۰ متر مربع ساخته شده و یکی‌ از مجهزترین مجموعه‌های فرهنگی و هنری کشور محسوب می‌شود. تالار مرکزی ساری دارای سه سالن با مجموع ظرفیت ۹۴۶ نفر شامل سالن نمایش با ظرفیت ۶۰۱ نفر، سالن سینما با ۱۸۷ صندلی و سالن موسیقی با ۱۵۸ صندلی است که با تجهیزات به روزو حرفه‌ای اجرا به زیرساخت‌های فرهنگی و هنری مازندران افزوده شد.
 
برای تکمیل این مجتمع که ساخت آن از سال ۱۳۸۶ آغاز شد، در یک‌سال گذشته و از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم حدود ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد.
 
این مجموعه علاوه بر این سه سالن دارای فضاهای کارگاهی، اداری و آموزشی نیز هست که امکان تجمیع بخش‌های فعالیت‌های هنری مرکز استان در یک مجتمع را فراهم می‌کند. ۴۷۶ متر فضای کارگاهی و تمرینی، ۳۷۰ متر فضای اداری و ۲۵۰ متر فضای آموزشی در این مجتمع ایجاد شده است.
 
تکمیل این مجموعه یکی از وعده‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به اهالی فرهنگ و هنر مازندران در سفر ۲۵ آذر ۱۴۰۰ به این استان بود که‌ در سفر ۲۰ اسفند‌ماه رئیس‌جمهور به مازندران نیز به‌عنوان یکی از پروژه‌های اولویت‌دار مورد توجه قرار گرفت.          

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها