جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
انتشار ۲ رمان نوجوان در نشر افق

رمان «مردگان قلعه سیاه» نوشته سیامک گلشیری از مجموعه گورشاه و «سفر در زمان با یک همستر» نوشته راس وِلفورد منتشر شدند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب پنجم از مجموعه «گورشاه» با عنوان «مردگان قلعه سیاه» در ۲۶۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و با قیمت ۱۲۰ هزار تومان در نشر افق عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب عنوان شده است: درافتادن با این موجودات کار هر جنگجویی نیست!

یاران پادشاه برای رسیدن به جزیره ارواح شار و یافتن سمن‌پری راهی سخت در پیش دارند. آن‌ها باید پیش از آن‌که شیده‌ی جادوگر به قلعه سیاه برسد و به گورشاه بپیوندد، راه را بر او ببندند. اما سپاه مردگان همه‌جا در کمینشان‌اند، مردگانی که تعدادشان لحظه‌به‌لحظه بیشتر می‌شود و راه رسیدن به قلعه سیاه را غیرممکن می‌کنند.

از سیامک گلشیری، نویسنده ادبیات نوجوان، تاکنون بیش از بیست رمان و چند مجموعه داستان منتتشر شده است.

آثار گلشیری جوایزی نیز از آن او کرده و بارها نامزد جوایز مختلف ادبی شده‌اند. رمان «جنگل ابر» از مجموعه رمان‌های پنج‌گانه‌ی «خون‌آشام» گلشیری در فهرست کاتالوگ کلاغ سفید کتابخانه‌های بین‌المللی نسل جوان مونیخ (۲۰۱۴) جای گرفته است.

همچنین کتاب «سفر در زمان با یک همستر» نوشته راس وِلفورد با ترجمه ثمین نبی‌پور در ۴۲۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و بهای ۱۶۵ هزارتومان در نشر یاد شده عرضه شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: آل چادهوری می‌خواهد پدرش را از مرگ نجات دهد، اما برای این کار باید به سال ۱۹۸۴ سفر کند...

اگر قبلا ازم سوال می‌کردی می‌گفتم، ماشین زمان چیزی است شبیه زیردریایی، اما حالا دارم به یک لپ‌تاپ نگاه می‌کنم و یک لگنِ حلبی بزرگ که از فروشگاه وسایل باغبانی خریده‌اند. و این همان ماشین زمان بابای من است که قرار است دنیا را تغییر دهد؛ خب دست‌کم، دنیای من را...

راس ولفورد، نویسنده و روزنامه نگار انگلیسی، از بچگی‌عاشق داستان‌های علمی تخیلی و فانتزی و جادو بود؛ اما نوشتن را در میان‌سالی شروع کرد.

«سفر در زمان با یک همستر»، اولین اثر او، نامزد جوایزی همچون کاستا، بلوپیتر، واتر استونز و جایزه کتاب سال انگلیس شده است.

راس همراه با خانواده و ماهی‌های عزیزش در لندن زندگی می‌کند و وقتی از او می‌پرسند چند سال دارد. می‌گوید: «من هزارساله‌ام.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها